ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SABAHATTİN GÜLÜMSER KONUK OLARAK KATILDI

SABAHATTİN GÜLÜMSER KONUK OLARAK KATILDI
SABAHATTİN GÜLÜMSER KONUK OLARAK KATILDI
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) 25. yılını Asya Termal Otel’de kutladı. Gecede BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, GÜNMARSİFED Başkanı ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik, Gazeteci / Televizyoncu Aslı Şafak, birer konuşma yaptı. BASİAD ailesine yeni katılan üyelere törenle plaket verildi. Gecede sahne alan Balıkesirli TRT Sanatçısı Sebahattin Gülümser, ağırlıklı olarak Balıkesir türkülerini seslendirdi.

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, yaptığı açılış konuşmasında Balıkesir, ülkemiz ve üyelere hizmet ederek katkı vermek amacıyla; başladıkları bu yolculuğumuzun bu yıl 25. onur yılını kutladıklarını söyledi. Ülkemizin ve bölgemizin umutlu geleceği için, ekonomi politikalarının oluşturulmasına, üyelerin rekabet gücünün artmasına, gelişen ticari entegrasyona katkı sağlamak isteyen, birlikte olmak isteyen iş insanlarının, 1991 yılında BASİAD’ı kurduklarını ifade eden Bekki, “Bu hedefe ilerlerken, ‘tarafsızlık’, ‘şeffaflık’, ‘demokrasi’, ‘insana ve çevreye saygı’, BASİAD ailesinin temel değerlerini oluşturdu. BASİAD Başkanı olarak hayatımın en kıymetli gecelerinden birini sizlerle birlikte yaşamının mutluluğu içerisindeyim” dedi.

Fuarcılığa ve yurtdışı iş gezilerine büyük önem verdiklerini anlatan Bekki, 2017 yılında fuar organizasyonlarını çeşitlendirmek istediklerini söyledi.

Bekki, konuşmasında Ekrem İzci, döneminde derneğe tarihi Sütunlu Konak’ın hizmet binası olarak kazandırıldığını anımsattı. Büyük uğraşlar sonucu restore edilen BASİAD Konağının BASİAD’a, büyük prestij kattığını anlatan Bekki, özellikle Ekrem İzci başkanlığı döneminde başlatılan yurt dışı temas ve ilişkilerimizi geliştirdiklerini kaydetti.

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Gürcistan, Çin, Tayland, İran gibi pek çok ülkeye iş gezileri düzenlediklerini, son olarak bir ay önce Tataristan’a çok önemli bir gezi gerçekleştirdiklerini dile getiren Bekki, “Rusya ile yaşanan uçak krizinin ardından bölgeyi ziyaret eden ilk Türk heyeti olduk. Tarım Bakanlığında Tarım Bakan Yardımcısı ile önemli bir toplantı yaptık. 50 Bin üyeli Tataristan Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği konusunda mutabakata vardık.

İsa Tamer Çelik başkanımız döneminde Balıkesir’de iş dünyasına birlik, beraberlik ve ortaklık kültürüne katkı yapması için BASİAD üyelerinin 32 ortakla kurduğu BASİAD İnşaat Anonim Şirketi bugün Balıkesir’de önemli inşaat projelerini başarıyla yaparak, bu tür kalkınma projelerinde Balıkesir iş dünyasının varlığının işletmelerimize nasıl kapasite ve vizyon kazandırdığının güzel bir örneği olmuştur” diye konuştu.

“Ülkemizde yaşanan terör olayları maalesef azalmadı, arttı”

2016 yılının son günlerinin yaşandığını, 2016 yılının sıra dışı bir yıl olduğunu, hiç kimsenin beklemediği gelişmelerin yaşandığını söyleyen Bekki, “Hain 15 Temmuz Kalkışması ve sonrasında yaşanan gelişmeler 2016 yılına damgasını vurdu. Bununla birlikte ülkemizde yaşanan terör olayları maalesef azalmadı, arttı. Demokrasi şehitlerimize ve terör olaylarında şehit düşen güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Özellikle 15 Temmuz sonrası ekonomide yaşanan dengesizlikler, dövizin ralli yapması, başta ihracatı ve üretimi olmak üzere tüm ekonomiyi olumsuz yönde etkiledi. 2017 İçin iş dünyasına ve toplumumuzun tüm kesimlerine mutluluk, barış sağlık, huzur ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Gecede konuşan Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik, BASİAD’ın 25. onur yılı gala gecesinde bulunmaktan dolayı büyük bir onur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası federasyonunun,   bölgede iş dünyasının üst çatı örgütü olarak 2014 yılında, iş dünyasına önemli katkılarda bulunan; Balıkesir’den 2, Çanakkale’den 1, Bandırma’dan 2, Biga’dan 1 ve İstanbul’dan da TÜSİAD’ın üye olması ile birlikte; bugün 7 dernek ve binin üzerinde üye yapısıyla bölgedeki iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren kuvvetli bir çatı örgütlenmesini hayata geçirdiklerini anlatan Çelik, “Ülkemizin her bölgesi kültür ve değerleri ile bir başka güzel. Balıkesir’de iki denize birden kıyısı olan, doğal zenginliklere sahip, tarihe izlerini kazıyarak gelmiş ve kaz dağlarından kopan nefasetin gıdalarla birlikte ruhumuza ulaşmasını sağlayan bu coğrafyaya aşkla bağlıyız. Burada yaşamaktan, burada kazanmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizlerde bu harikulade şehre ve insanlarına değer katmak için büyük bir gayret içerisindeyiz” dedi.

Gecede BASİAD ailesine katılan Çağatay Kömürcü, Alphan Eryüksel, Zeki Kerkenez, Eralp Şayakçı, Hasan Yavuz, Serkan Manyaslı, Barış Sağlam, Ümit Arslan ve Gonca Cur Özgün’e törenle plaket verildi. Gecede sahne alan Balıkesirli TRT Sanatçısı Sebahattin Gülümser, en güzel türküleri BASİAD üye ve eşleri için seslendirdi. Gülümser’e gecenin anısına plaket verildi.

yenihabergazetesi.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha