ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YARALARI SARMAYA GİDİYORLARDI

YARALARI SARMAYA GİDİYORLARDI
YARALARI SARMAYA GİDİYORLARDI
Bu Habere Oy Verin!

Türkiye ile Rusya arasında yapılan görüşmelerin ardından Suriye’de ateşkesin sağlanması ile birlikte yardım kuruluşları da harekete geçti. Fakat…

İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde “Halep’e Yol Açın” adı altında Türkiye’nin dört bir yanından toplanan yardımlar, İstanbul Kazlıçeşme’den konvoy halinde yola çıktı. Kazlıçeşme’den çıkan 15 tıra güzergah üzerinde bekleyen yaklaşık 500 tırlık yardım konvoyu daha katılacak.

3 BİN ARAÇ EŞLİK EDECEK

Konvoya ayrıca 3 bin araç da eşlik edecek. Yardım konvoyu Cilvegözü sınır kapısından geçerek Haleplilere ulaşacak. Tırların içinde un, makarna, fasulye, pilav, mama, süt gibi gıda ürünlerinin yanı sıra kışlık kıyafetler, ayakkabı, çadır, elektrikli sobalar gibi yardım malzemeleri yer alıyor.

HALEP’E DÜŞEN ATEŞ YÜREKLERİMİZİ YAKTI

Yardım konvoyunun hareketinden önce basın açıklaması yapan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Ey İslam ülkeleri Türkiye arabulucu olmaya çalışıyor siz neden sessiz kalıyorsunuz. Türkiye’nin masada güçlü olması için halkın sokaklarda olması lazım. Halkımız bunu istiyor desinler. Ellerini güçlendirelim. Halep’e düşen ateş yüreğimizi yaktı. İran’a sesleniyorum. Bosna’daki gençler Sırpları hiç unutmadılar Suriye halkı da sizi unutmayacak. Allah’tan korkun ve katliamdan vazgeçin” diye konuştu.

ATEŞKES BOZULDU

Halep e çıkan yardım konvoyu daha yerine ulaşamadan bu sabah ateşkes bozuldu ve şehirde yeniden bombalar ve silahlar patlamaya başladı.Umutlar kısa süre içinde yeni bir ateşkes sağlanıp yardımların zor durumda kalan insanlara ulaşmasına kaldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha