ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BAŞARILI ÇALIŞMALARI İLE BİLİNEN DERNEKTE NÖBET DEĞİŞİMİ!

BAŞARILI ÇALIŞMALARI İLE BİLİNEN DERNEKTE NÖBET DEĞİŞİMİ!
BAŞARILI ÇALIŞMALARI İLE BİLİNEN DERNEKTE NÖBET DEĞİŞİMİ!
Bu Habere Oy Verin!

Akhisar Balıkesirliler Derneği yönetim kurulu 3. Genel kurulunu yaptı. Derneğin Kurucu Başkanı Mustafa Dağlar, iki yıldır başkanlık görevini yürüten Coşkun Karadaş ve Yeni Başkan Şaban Taşkıran genel kurulda birlik ve dayanışma adına örnek tablo sergilediler. Eski başkan Coşkun Karadaş yeni yönetim kurulunda yer alarak hizmet etmeye devam edecek.

Dernek binasında saat 14.00 başlayan seçimde ilk konuşan Dernek başkanlığı görevini sürdüren Coşkun Karadaş “ Akhisar Balıkesirliler derneğimizin 3. Olağan genel Kurul seçimine hoş geldiniz. Dernek başkanlığını devraldığım  9 Şubat 2015 tarihinden bu güne derneğimizin tanıtımı ve dernek olarak çeşitli kültürel faaliyetler düzenledik. Bunun yanında yine Akhisar içi ve Akhisar dışında gelen davetlere katılarak derneğimizi yönetim kurulu arkadaşlarımız ile temsil ettim. Bu süreçte yanımda olan tüm arkadaşlarıma teşekkür eder, yeni yönetime başkanlığa seçilecek olan arkadaşlara da başarılar dilerim” dedi. Yapılan seçimde dernek başkanlığı bayrağını devralan Şaban Taşkıran ise konuşmasında  “ Akhisar da yaşayan değerli hemşehrilerim, çok kıymetli Akhisarlı kardeşlerim ve bürokrasi yönetim kadrosunun çok değerli amir ve memurları.Bu gün burada Akhisar´da yaşayan Balıkesirliler Derneğinin olağan genel kurul toplantısı için toplanmış bulunmaktayız. Bu toplantı sonunda beni ve yönetim kurulu arkadaşlarımı onurlandırarak göreve getiren sizlere Sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

akihiasar---

Değerli Misafirler Öncelikle Akhisar´da yaşayan Balıkesirliler Kültür ve yardımlaşma Derneğimizin 10. 10. 2011 tarihinde gerçekleştirdiği kuruluşumuzdan bugüne kadar göstermiş olduğunuz ilgi ve Vermiş olduğunuz desteğe şahsım ve yönetim kurulu adına çok teşekkür ederim.

Dernekler, sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağıdır birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı,  kültürel varlıkları ortaya çıkararak Yaşatmaya ve geliştirmeyi amaçlar üyeler ve hemşehrileri arası iletişim kurulmasını sağlar.

Değerli hemşehrilerim Akhisar Balıkesirliler Kültür ve Yardımlaşma Derneğimizin ileri  gelen büyükleri tarafından, birlik, beraberlik, dayanışma, Örf, adet, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak gelecek nesillere aktarmak adına Manisa ili Akhisar ilçesinde kurulmuştur.  Bu bağlamda aramızda bulunan ve Emeği geçen tüm kurucularımıza şahsım  şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim. Şu an aramızda bulunmayan yeri doldurulması zor olan tüm üyelerimizi de Şükran´la yad ediyoruz . Allah bütün geçmişlerimize rahmet eylesin.

Güzel şeyler yapmak güzel şeylere vesile olmak ve insanların gönlünde yer tutmak esas başarı budur. Yani şu Gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak, her ne makam ve mevki de olursak hangi sıfatla toplum içinde yer alıyorsak alalım hayra vesile olmak kadar güzel bir şey yoktur. Bu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde devam eden Derneğimizin mutlaka eksikleri var, yapılması gereken yatırımlar var. Bu amaçla Derneğimizin  ve belediye başkanlarımızın kamu kurum idare Amirlerimiz ile  birlik ve beraberlik içerisinde  olarak Omuz Omuza vererek sosyal ve yatırım eksikliklerimizin giderileceği bir mantıkla hareket edeceğini umuyoruz.  Bunun bir rekabet anlayışı içerisinde değil kalkınma ve dayanışma içerisinde yürüyeceğine inanıyoruz.  Bu kış günü bu kadar yoğun katılımı sağlayan bir anlayışı mutlaka ilçemize  köylerimize ve Derneğimize çok önemli katkılarda bulunacağı  kanaatindeyim. Malumunuz sizlerin katkısı bizler ve yapacağınız çalışmalarımız için çok önemlidir.

Bu Kapsamda geçmişte olduğu gibi Bundan sonraki süreçte de devam edecek olan sosyal faaliyetlerimiz olacaktır. Bizler birbirimizden kopamayız birbirimizi unutamayız acı günümüzde de mutlu günümüzde de  bizleri hep bir arada olduk ve böyle de olmaya devam edeceğiz. Bu şekilde düzenlenecek olan  tüm sosyal faaliyetlerimizin amacı da budur.

Değerli Misafirler sevgili Akhisar da yaşayan Balıkesirliler

İslam dini inanç ve düşünce ayrımcılığı gözetmeksizin bütün insanlığı kucaklamayı hedefler. “Yaradılanı severim yaradandan ötürü” derken Yunus Emre İslam´ın engin hoşgörüsüne işaret etmiştir. Doğup büyüdüğümüz yöremize borcumuz var yaşadığımız Akhisarımıza ve Akhisarlılara da Sonsuz şükran ve minnetlerimiz var. Sizleri Derneğimize sahip çıkmayan davet ediyorum.  Birliğimizin beraberliğimizin kardeşliğimizin pekişmesi için çaba göstermeliyiz. En içten dileklerimle sizleri şahsım ve yönetim kurulum  adına saygı ve sevgilerimle selamlıyor, ülkemiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olmasını Allah´tan niyaz ediyorum”dedi.

Balıkesililer Derneği 3.  Olagangenel kurul seçiminde yönetim kurulu şu şekilde oluştu.

YÖNETİM KURULU ASİL :Şaban Taşkıran, Latif Çakmak, Coşkun Karadaş, Abdullah Leylek, Mehmet Candar, Cemil Gündüz, Mehmet Aydın, İsmail Başkurt, Niyazi Köse, Mevlüt Mercan,

YÖNETİM KURULU YEDEK : Mustafa Korkmaz, nevzat Can, Mevlüt Avcu,  İsa Çakırca,Salih İnce, Muhammet Fazlak, Muhammer Uçar, Ramazan Turhan, Reşat Gökçe, Mustafa Keskin

DENETİM KURULU ASİL: Bayram Çelik, Erol Gümüş, Zafer Tetik,

DENETİM KURULU YEDEK : Recep Başaran, İbrahim Mercan ve Mücahit Tutaldan oluşan yönetim önümüzdeki günlerde yapacağı ilk toplantısında görev dağılımı yapacak.  Eski Başkan Coşkun Karadaş yeni yönetim kurulu başkanlığa seçilen Şaban Taşkınlar ve yönetimine başarılar dileyerek tebrik etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha