ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR EMLAK FİYATI EN ÇOK YÜKSELEN İL!

BALIKESİR EMLAK FİYATI EN ÇOK YÜKSELEN İL!
BALIKESİR EMLAK FİYATI EN ÇOK YÜKSELEN İL!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir son yıllarda emlak fiyatlarında en çok artış gösteren illler sıralamasında ilk sırada yer alıyor.TÜMSİAD üyelerini ağırlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Merkez Bankası’nın araştırmasına göre Türkiye’de emlak değeri en çok yükselen ilin Balıkesir olduğunu açıkladı. Uğur, “Konut fiyat endeksinde Türkiye’de en yüksek yıllık değişimin gerçekleştiği yüzde 24.37 ile Balıkesir birinci. Türkiye’de emlağı en fazla değerlenen yer Balıkesir” dedi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Balıkesir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Koçak ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret ettiler. Olağan genel kurullarını gerçekleştirdiklerini ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden Koçak, 2011 yılında TÜMSİAD’ı Balıkesir’de kurucu başkan olarak faaliyete geçirdiklerini söyledi. Yeni bir yönetim hazırladıklarını belirten Koçak, derneğin daha aktif bir şekilde görev yapacağını söyledi.

BANDIRMA’YA 10 MİLYAR DOLAR ÜZERİNDE YATIRIM GELECEK

Sanayicilerden, esnaf ve tüccarlardan oluşan heyeti ağırlamaktan mutlu olduklarını söyleyen Başkan Uğur, Balıkesir ve ülkeye faydalı olmaları temennisinde bulundu. Merkez Bankası’nın yaptığı gayrimenkul araştırmasına değinen Uğur, Balıkesir’in değerinin arttığını söyledi. Uğur şöyle konuştu:

Araştırmaya göre konut fiyat endeksinde Türkiye’de en yüksek yıllık değişimin gerçekleştiği yüzde 24.37 ile Balıkesir birinci. Türkiye’de en fazla değerlenen emlağın olduğu yer Balıkesir. Balıkesir’in taşı toprağını altın yaptık dedik. Balıkesir’e çok büyük talepler olacak. Bir taraftan Şişecam’ın gelmesi, bir taraftan Kale Grubu’nun yatırımı. Filli Boya, Hek Gıda. Yine Bandırma’da liman ve organize sanayi yatırımları. Şuan bizim Bandırma’ya da çekmeye çalıştığımız yatırım 10 milyar doların üzerinde. Bunu da Bandırma’da gerçekleştireceğiz. Balıkesir’de bu kadar yatırım olunca gelecek olanda artacak. Bu arada Baltok A.Ş.’nin inşaatlarına da başlıyoruz. 1350 daire yapılacak. Oradaki yolları açıyoruz. Büyükşehir Belediye binası, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma’yı hep oraya taşıyacağız. Hal binasını açacağız. Marangozlar sitesi ihalesi olacak yine. Balıkesir’in geleceği parlak, önü çok açık. Balıkesir’in geleceğini iyi planlamak gerek. Balıkesirli Balıkesir’de harcasın Balıkesir’de tüketsin istiyoruz. Planımız bu” dedi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha