ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

AİLECEK TAMİRCİLİK YAPIYORLAR

AİLECEK  TAMİRCİLİK YAPIYORLAR
AİLECEK TAMİRCİLİK YAPIYORLAR
Bu Habere Oy Verin!

Bandırma ilçesinde Küçük Sanayi Sitesi’ndeki işyerinde Fethiye Köse isimli kadın 9 yıldır kamyon damperi tamiri yapıyor.

Eşi İbrahim Köse ise birlikte her sabah iş yerini açarak gün boyunca kamyon damperi tamir eden Fethiye Köse (51), iş yerinin çay ve temizlik işlerinden muhasebesine kadar da bir çok işi tek başına yapıyor. Kamyon damperi tamiri üzerine faaliyet gösteren iş yerinde araçlarını tamir ettirmeye gelenler karşılarında Fethiye Usta’yı gördüklerinde önce şaşırıyor, ardından da takdirle karşılıyor.

Bandırma Sanayisi’nin tek kadın ustası Fethiye Köse, 9 yıldır bu mesleğin içinde. Tamir ustası eşinin atölyesine gidip geledikçe tamir işlerini öğrendiğini ve 9 yıldır eşi ile birlikte çalıştırdığı iş yerinde kamyon tamir ettiklerini anlatan Fethiye Köse, “Sürekli bu işi yapıyoruz. Kaynak ve piston üzerine çalışıyoruz. Eşime sürekli yardımcı oluyorum. İki tane çocuk annesiyim. Bir erkek biri kız. Oğlum zaten yanımızda ailece çalışıyoruz. Anneleri ile gurur duyuyorlar. Kamyon damperleri ve kaynak işi yaparız. Spiral taşı kullanıyorum. Sürekli dükkandayız. Evde duramadığım ve canım sıkıldığı için bu işin içindeyim. Benim için zor bir iş değil, gelen müşteriler memnun. Sürekli çaylarını yaparım. Tamir işleri yaparım. Eşime gerektiği zaman bütün malzemelerini ben götürürüm” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha