ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BAYRAM TATİLİ  SÜRESİ BELLİ OLDU!

BAYRAM TATİLİ  SÜRESİ BELLİ OLDU!
BAYRAM TATİLİ  SÜRESİ BELLİ OLDU!
Bu Habere Oy Verin!

Kurban Bayramı ve hemen öncesindeki 30 Ağustos Zafer Bayramı tatili yaklaşırken, bayram tatilinin kaç gün olacağı, tatilin ne zaman başlayıp biteceği belli oldu.

Kurban Bayramı bu yıl 1 Eylül tarihinde başlayacak.

Kurban Bayramı 1 Eylül Cuma, 2 Eylül Cumartesi, 3 Eylül Pazar ve 4 Eylül Pazartesi günleri kutlanacak. Kurban Bayramı’nın ikinci ve üçüncü günleri hafta sonuna denk geldiğinden çalışanlar için yine sadece 2 gün ekstra tatil var.

ERDOĞAN, “İSABETLİ OLUR” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce yaptığı açıklama “10 günlük tatile yeşil ışık” olarak yorumlanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda tabii Hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm -mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80’i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette- bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı’nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Biraz önce biten bakanlar Kurulu toplantısından çıkan kararları Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ açıkladı. Bozdağ yaptığı açıklamada bayram tatilinin bakanlar kurulu kararı ile 10 gün olduğunu açıkladı. Böylece 28-29 Ağustos Pazartesi ve salı günleri de tatil edilerek Bayram tatili 10 güne çıkarılmış oldu. Bu karar turizmciler ve çalışanlar arasında memnuniyetle karşılandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha