ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KAZDAĞI DOĞA KORUMA ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI

KAZDAĞI DOĞA KORUMA ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI
KAZDAĞI DOĞA KORUMA ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI
Bu Habere Oy Verin!

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, doğa koruma mücadelesi konusunda verilen emeği görünür kılmak ve örgütler arasında dayanışmayı arttırmak amacıyla Doğa Koruma Ödülü veriyor. Bu yıl başlanan uygulamada 2017 Doğa Koruma ödülleri iki kategoride verildi.

Ulusal  kategoride 2017 yılı ödülü için Yeşil Artvin Derneği seçildi. Kazdağı ve çevresi için yerel kategoride ise ödül Gülpınar Köylülerine gitti.
Yeşil Artvin Derneği, uzun süredir Cerattepe Altın Madeni ve Bakır Madenine karşı sürdürdüğü yılmaz, onurlu mücadelesi ile biliniyor. Tüm bölge halkını kucaklayan ve hem Türkiye, hem de uluslararası arenada sesini duyuran Yeşil Artvin Derneği, doğasını korumak amacıyla mücadelesine yorulmadan devam ediyor.
Gülpınar Köylüleri ise bölgelerinde yapılmak istenen jeotermal sondajına karşı  zeytinliklerinde yaklaşık bir ay aralıksız nöbet tuttu. Köyün kadınları ve çocuklarının önde olduğu mücadele şimdilik olumlu sonuçlandı ve  sondaj makinaları alanı terk etmek zorunda kaldı.
Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği Başkanı Süheyla Doğan yaptığı açıklamada, ödül törenini Kazdağı Ekofest2017 etkinlikleri içerisinde, moncler outlet shoes 19 Ağustos Cumartesi akşam gerçekleştireceklerini belirtti. Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan ve ekibini ve Gülpınar Muhtarı Ünal …. ve köy halkını  ödüllerini almak üzere Ekofestivale davet ettiklerini belirtti.
Önümüzdeki yıllarda doğa koruma mücadelesine destek veren kültürel  ve sanatsal çalışmalara da ödül vereceklerini belirten Sn. Doğan, aslında tüm doğa koruma mücadelecilerinin ödülü hak ettiklerini ifade etti.
Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği  tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kazdağı Ekofestivali, 16- 20 Ağustos tarihleri arasında Kazdağı’nda gerçekleştirilecek. Festival alanı, Küçükkuyu ile Balıkesir – Altınoluk arasındaki Narlı Köyü’nün üstünde, Darıdere Tabiat Parkı’nın yakınındaki Fidanlık Mevkii.
Kazdağı Ekofest 2017’nin festival programında, yürüyüş, ağaç gözlem turu, taichi, moncler outlet sale yoga, reiki, içinden toprak geçen söyleşiler, etkinlikler, atölyeler, konferanslar ve konserler yer alıyor.
Festival, tamamen gönüllü çalışmalarla ve Çanakkale, Edremit, Küçükkuyu Belediyeleri ve Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliğinin destekleriyle gerçekleştirilmektedir..
Festivalin programı, ilkeleri, ulaşım, yeme içme gibi konularda gerekli bilgilere festivalin web sayfasından ve facebook sayfasından ulaşılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha