ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YENİ HASTANE’DE ŞİKAYETLER SÜRÜYOR

YENİ HASTANE’DE ŞİKAYETLER SÜRÜYOR

Balıkesir de geçtiğimiz aylarda hizmete giren yeni şehir hastanesinin sorunları bitmek bilmiyor. Hemen her gün değişik konularda şikayet gelen hastane de çalışanlar, hastalar ve hasta yakınları feryat ediyor.

Kurulma aşamasından itibaren tartışmalara neden olan Balıkesir Şehir hastanesi diğer bir tabirle Devlet hastanesinde keşmekeşlik sürüyor.  850 yataklı hastanenin ismi ilk zamanlar Yeni Atatürk hastanesi olarak hizmete açıldı. Daha sonra ismi Balıkesir Şehir Hastanesi olarak tabelalar asıldı.  Ve şu an Şehir Hastanesi mi, Devlet hastanesi olarak mı hizmet verdiği tartışılıyor.

Hastaneye şifa bulmak için umutla giden vatandaşlar çıkışta sinir küpü olarak çıkıyor. Acil polikliniğinde muayene olabilmek için 40-45 kişilik sıralar olduğunu belirten hastalar “İyi ki acil bölüme geliyoruz, normal polikliniklerden beter acil bölüm” diye şikayetlerini dile getiriyor. Bazı bölümlerde doktor yetersizliği olduğundan kuyrukların uzadığı belirtiliyor. Hastanede mevcut asansörlerin çalışmadığı bir başka sorun olarak öne çıkıyor. Çalışan 1-2 asansörün önünde uzun kuyruklar oluştuğu belirtiliyor ve diğer asansörlerin uzun süredir çalışmadığı belirtiliyor. Diğer yandan daha önce tüm hastanelere tek toplu taşıma aracı ile ulaşılabilirken, yeni yapılan şehir hastanesine gidebilmek için 2 araç değiştirmek zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar bu konu hakkında BTT dan çözüm bekliyor. Vatandaşlar  ilgililerin sorunlara olan duyarsızlığına tepki gösteriyor ve bir an önce gereken önlemlerin alınmasını istiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha