ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YİNE UYARI GELDİ!

YİNE UYARI GELDİ!
YİNE UYARI GELDİ!
Bu Habere Oy Verin!

Meteoroloji’nin ardından bir uyarı da AKOM’dan geldi. İstanbul başta olmak üzere yurtta perşembe gününden itibaren hava sıcaklıkları artacak. İstanbul’da cumartesi günü termometreler 34 dereceyi gösterecek.

Hava durumuna ilişkin kritik uyarılar art arda geliyor. Kavrulmaya hazır olun çok sıcak hava geliyor. Perşembe gününden sonra sıcaklıklar mevsim normalleri üzerine çıkıyor. AKOM, İstanbul’da poyrazın 2 gün daha süreceğini perşembe ve sonraki günlerde hava sıcaklıklarının artacağını açıkladı.Yapılan açıklamada, “İstanbul bugün az bulutlu ve açık. Poyrazın 2 gün daha etkili olması beklenirken, sıcaklık artışı Perşembe ve sonraki günlerde yaşanacak.” denildi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Ülkemizde halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının Doğu ve güneydoğu bölgelerinden başlayarak ve zamanla iç ve batı bölgelerimizi de etkisi altına alarak artacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının yurdumuzun iç ve doğu bölgelerinde mevsim normallerinin 5-9 kıyı kesimler ile batı bölgelerimizde 2-5 C derece üzerinde seyredeceği, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde ekstrem yüksek sıcaklıklara yaklaşılabileceği tahmin ediliyor. Yapılan son analiz ve tahminlere göre yurdumuzu etkileyecek sıcak hava dalgasının uzun süreli olacağı ve Ağustos ayının ilk 10 günü boyunca etkili olmaya devam edeceği beklenmektedir.Uzun yıllar Ağustos ayı en yüksek sıcaklık ortalaması 30 derece olan İstanbul ilimizde önümüzdeki hafta sonuna kadar en yüksek hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında (29-32 dereceler arasında) olacağı ancak 4 Ağustos Cuma gününden itibaren normallerinin üzerine çıkarak 35 dereceye kadar ulaşabileceği tahmin edilmektedir. İstanbul’da 1 ve 2 Ağustos günleri rüzgarın kuzeydoğu yönünden (poyraz) kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği de beklenmektedir.

Karadeniz, Marmara ve Akdeniz’de kıyı kesimlerimizde Deniz üzerinden esmesi beklenilen rüzgar nedeniyle nem miktarı fazla olacağından hissedilen hava sıcaklığının daha yüksek olabileceği tahmin edilmektedir.Vatandaşlarımızın uzun süreli olarak etkili olması beklenen sıcak hava dalgasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha