ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR TEMSİLCİLERİ “GÜÇ BİRLİĞİ” İÇİN TOPLANDI

BALIKESİR TEMSİLCİLERİ “GÜÇ BİRLİĞİ” İÇİN TOPLANDI
BALIKESİR TEMSİLCİLERİ “GÜÇ BİRLİĞİ” İÇİN TOPLANDI
Bu Habere Oy Verin!

Türkiye’nin çeşitli illerinde faaliyet gösteren Balıkesirliler Dernekleri “Güç Birliği” için toplandı. Daha önce Bursa ve İstanbul da gerçekleştirilen toplantıların ardından  Sındırgı da çalıştay haline gelen buluşmada önemli konular masaya yatırıldı ve kararlar alındı.

Sındırgı Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştay 2 gün sürdü ve 2 toplantı halinde gerçekleştirildi. Çalıştay’a Ankara, İstanbul, Almanya, Bursa, Manisa, Akhisar, Karacabey, Soma, İzmir gibi çeşitli il ve ilçelerde bulunan 15 dernek Başkanı ve yöneticileri katıldı.

22282063_10155808201774025_7894657780611449165_n

İlk günkü oturumda Balıkesirlileri temsil eden derneklerin birbiri ile daha fazla irtibat kurmaları ve birlikte hareket etme konuları ele alındı . Dernek yöneticileri tek tek söz alarak gündemler hakkında fikirlerini beyan etti. Balıkesir ve Balıkesirliler için yapılabilecek projeler hakkında önerilerin sunulup tartışıldığı oturumda Balıkesir in daha ileri seviyeye gelmesi için siyaset, bürokrasi, iş dünyasının  birlik ve dayanışma halinde hareket etmesi gerektiği  aksi durumların Balıkesir e fayda sağlamadığı ve aksine zarar verebileceği vurgulandı.

 

Çalıştay’ın ikinci oturumunda daha kapsamlı şekilde masaya yatırılan gündem maddeleri uzun uzun tartışıldı. İdareciler, temsilciler ve iş dünyasından beklentilere vurgu yapıldı.  Çalıştay sonunda bu ileriki zamanlarda vakıf, federasyon, konfederasyon  gibi oluşumlar altında  toplanıp birlikte hareket konusunda fikir birliğine varıldı. Üç ay da bir toplanma kararı alınan çalıştayın bir sonraki buluşmaya “Balıkesirliler Birliği”nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

22519353_1999334170311460_7903489198976215379_n

Çalıştay’a Unesco kültürel miras kapsamına alınan Dursunbey’in BARANA ekibi ve Sındırgı peşrev ekibi  gösterileri ile renk kattı.  Barana ekibinin 2 saati aşkın  süren gösterisi başta sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş olmak üzere katılımcıları mest etti.  Program dahilin de Sındırgıyı gezme imkanı bulan heyet sındırgıya yapılan yatırımlara ve projelere hayran kaldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha