ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’DE ZENGİNLEYECEK!

BALIKESİR’DE ZENGİNLEYECEK!
BALIKESİR’DE ZENGİNLEYECEK!
Bu Habere Oy Verin!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Eskişehir’in Kırka ilçesinde bulunan ETİ Kırka Bor İşletmesi’ni ziyaret etti.Burada işletme yönetimi ile bir toplantı gerçekleştiren Albayrak, ardından sahayı gezdi.

‘SORUN ÇIKARANLARLA ÇALIŞILMAYACAK’

Sahayı gezdiği sırada sırada kamyonculara “selam gönderen” Berat Albayrak, “sorun çıkaranlarla çalışılmayacağını” söyledi.

Albayrak, ETİ Kırka Bor Maden İşletme Genel Müdürü Serkan Keleşer’e, “Kamyonculara bakanın selamını söyleyin. Sıkıntı devam ederse o zaman B planı devreye girer. Öyle deyin yani. Ülke büyüyor. Herkes kafasına göre eski firma, yeni firma yok. Hep birlikte kazanacağız. Kurum tahassubu kişi muhabbetine girmeyeceğiz. Giren varsa da aynı yolda yürümeyeceğiz. Biz büyük Türkiye, güçlü Türkiye diyoruz. Bir yola çıktık. Çok net söylüyorum herkesin önünde. 400 bin kamyon diyorsun. Böyle bir şey var mı ya. Burada müthiş bir ekosistem var” dedi.

‘BORDA YENİ VİZYON PATLATACAĞIZ’

“Borun önemi”ne değinen Bakan Albayrak, şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük bor sahası. 300 sene, belki 400 sene dünyaya yetebilecek bor rezervine sahip. Bu sene büyük bor rekorunu kıralım. Bu yıl en büyük üretim satış rekorunu kıralım. 2018 yılında bor ile ilgili büyük bir vizyon patlatacağız inşallah. Sürpriz ama. Bunu patlattığımız zaman hem dünyaya güzel bir mesaj olur. Burada çok güzel bir alan var, rezerv var, tesis var, kadro var, insan kaynağı var. Un var, şeker var, yağ var helva artık kaymaklı mı olur? Onun en kralını yapmalıyız.”dedi.

Bilindiği gibi Dünyanın en büyük Bor rezervi Kütahya, Balıkesir, Eskişehir bölgesinde bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha