ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİRLİ BİR SPOR ADAMININ BAŞARI DOLU HİKAYESİ

BALIKESİRLİ BİR SPOR ADAMININ BAŞARI DOLU HİKAYESİ
BALIKESİRLİ BİR SPOR ADAMININ BAŞARI DOLU HİKAYESİ
Bu Habere Oy Verin!

“En büyük hedefim Galatasaray da Teknik Direktörlük yapmak, daha sonra da Milli takımın başında Teknik direktör olmak. Ben bunu çıktığım tv kanallarında da söylüyorum. Milli takımın başında maçlar kazanıp ağlayarak milli marşımızı söylemek en büyük hayalim ve ben bunu başaracağım”

-Cihat hocam hoşgeldiniz. Bizim röportaj teklifimizi kabul edip geldiğiniz için çok teşekkür ederiz öncelikle .

Sizi Balıkesir olarak karşımda gördüğüm için bende mutlulukla kabul ettim, sevgiyle karşılıyorum (gülüyor) aşk var ya memleket aşkı o bambaşka.

-Türkiye ye mal olmuş başarılı bir spor adamısınız, Kamuoyunca yakinen tanınıyorsunuz ama  Cihat Arslan’ı birde sizden dinleyebilirmiyiz?

Cihat Arslan dedesi Balkan harbinde göçe zorlanan dedesinin babası amcaları ile beraber o zaman sırplar tarafından şehit edilen , 5 yaşında annesi ,ninesi ve dedesi ile beraber trenle zoraki göçe zorlananv,trende Türkiye ye dönerken annesini de kaybeden Boşnak bir aileden gelen bireyim.

Zoraki göç ile bindikleri tren Kütahya ya geliyor, Dedemin dedeleri ve nineleri ve 5 yaşındaki dedem. Trenden indiklerinde dedemin annesi kaybolmuş. O kargaşada kaybolmuş ve bir daha haber alamamışlar. Bende hatırlıyorum, dedem ölünceye kadar annesini aradı. Bizde bu acıyı yaşadık ve hala yaşıyoruz. Her Türk’ün olduğu gibi geçmişte bizimde dramımız bu. Bu millet bu gibi dramlar yaşayarak bedeller ödedi ve öyle büyük millet olduk. Bizde bedel ödeyen ailelerden biriyiz. Kütahya da kaybolan anne bulunamayınca yavaş yavaş Balıkesir’e doğru yola çıkmışlar dedemler.

Neden Balıkesir hocam? Bilginiz varmı?

Daha önce bir aile Balıkesir’e gelmiş, öyle haber almışlar, Şu an hala Baba annemin Gönen tarafında akrabaları var. Gönen tarafında olan akrabalarına önce gidiyorlar. Daha sonra Gömeç’e geçiliyor. Ve burada hayatlarını kurmaya başlıyorlar.

Babam 19 yıl futbol oynamış bir kişi. Gömeçte Futbol oynadığı için Belediye ye memur olarak işe başlamış. Babam ve Amcam futbolcudur. Amcam da Antalyapor,Bandırmapor da ve başka kulüplerde oynadı. Teknik direktörlük yaptı. Bende bu sebeplerle bir şekilde futbolla tanıştım.5 erkek kardeşiz. Abim şuan Gömeç Belediye Başkanı, 2 numara benim, Faysal , Selçuk ve Emrah.

Futbol hayatı nasıl başladı? Sizmi futbolcu olmak istediniz birimi yönlendirdi?

Vallahi genlerden gelen bir şey herhalde(gülüyor)  16 yaşında babamı kaybetmiştim . 1986 yılında kanser den babam vefat etti. Vefat etmeden önce Gömeçspor da antrenörlük yapıyordu babam o yüzden bir nevi sahalarda büyüdüm denebilir. Amatör deplasmanlar olurdu. Ayvalık, Burhaniye, Edremit gibi yerlere giderdik beraber. Böylelikle  içimizde futbolculuk isteği oluştu. Babam anneme sık sık yetenekli olduğumu söylüyordu zaten “Bu bizim ikinci, bu olur”gibilerden sözler söylerdi.

İlk profesyonel futbol hayatınıza nerede başladınız?

Kader ağlarını ördükten sonra yapacak bir şey kalmıyor. Babam Gömeçspor da genç takım kurulmayınca beni Ayvalık lisesine yazdırdı aynı zaman da da Ayvalıkspor alt yapısına yazdırdı. Fakat Gömeç’ten Ayvalık’a gitmek o zamanlar çok sıkıntılıydı. Şimdiki gibi ulaşım yok. Genelde ilk iki derse hep geç kalırdım. Bu sıkıntılar yüzünden Ayvalık ta devam edemedim. Herşey de bir hayır var demek ki ilk lisansımın Ayvalık ta çıkması benim için ileride büyük bir avantaj oldu. Daha sonra Burhaniye lisesine gelip Gömeçspor da futbola devam ettim.2 sezon sonra Ayvalık’ta Kaymakamlık kupası turnuvası düzenlenmiş ama benim haberim yok tabi bundan. Ayvalıkta ki 2.ve 3. Ligde oynayan futbolcular aralarında “Eğitimspor” adı altında turnuva takımı kuruyorlar ama kadroyu tamamlıyamıyorlar. Örneğin22 kişi bildirmeleri lazım 21 kişide kalıyorlar o zamanki sayıları hatırlamıyorum. 1 kişi eksik kalınca arkadaşlarım Mesut ve Aykut diyorlar ki bizim Gömeç’te bir genç var yetenekli uygun görürseniz onu çağıralım.Oradaki sorumlular tamam diyorlar ve beni görmeden kadro tamamlansın diye listeye yazıyorlar. Sonra bana arkadaşlar sordu oynarmısın diye. Zaten bizimde futbol aşkımız olduğundan olur dedim. 2-3 gün sonra kuralar çekildi. Bizim takım “Eğitimspor Cunda adaspor ile karşılaşacak, ayakkabılarımız aldık sahada buluştuk. Takım 10 kişi herkesin mevkisi var bana daha yer yok. Stoper mevkii boş fakat bende o zaman kadar forvet oynuyorum. Hoca herkese soruyor kim stoper oynar diye ben dedim oynarım. Benim için o zaman önemli olan sahaya girmek ve oynamak. Santrafor olarak o zamanlar oynadığım maçlarda gol atıyorum, kafa ile attığım goller daha fazla. Maçta stoper olarak oynadım. Buna rağmen turnuvada maçın futbolcusu seçildim. Ertesi gün Ayvalık basını “Bu çocuk Avrupaya gider, bu çocuğu kaçırmayın”diye yazılar yazdı. O zaman 3. Ligde olan Ayvalıkgücü takımı bizim maçtan sonra antreman yapacak sahada. Takımın hocası maçta beni seyretmiş, daha sonra “bu 4 numarayı alın” diyor yöneticilere ve ben böylece profesyonelliğe geçmiş oldum.

Transfer karşılığı Ayvalıkgücü size ne ödedi hocam?

Vallah transfer parası o zaman bir otobüs parası (şaşkınlık) yani otobüs dedimse bilet parası yanlış anlaşılmasın (gülüşmeler). Ayvalıkspor o sezon şampiyon oldu ama ben ilk sezon pek görev alamadım. 2 ligde daha fazla oynadım. Daha sonra Akhisarspor’a geçtim. Akhisarspor da oynarken hep hayalini kuruyordum İzmir takımlarından birine geçmeyi. Çünkü İstanbul’a geçmenin yolunun İzmir olduğunu biliyordum. Kimseyle paylaşmıyordum ama bunun hesabını yapıyordum hep.

Bu nu nereden biliyordunuz, sizi biri yönlendiriyormuydu?

Yok, ama daha önceleri yani Ayvalıkgücünde iken eski teknik direktörümüz vardı Fikri abi o yönlendirmişti sonrasını ben kendim planladım. Akhisarspor da 1 sezon oynadıktan sonra o zamanki 1.lig,şimdiki süper lig olan Karşıyaka bana transfer teklifinde bulundu.

  1. ligden süperliğe transfer oldunuz öylemi hocam?

Evet, Dayım Gömeç’te fırıncı o zamanlar cep telefonu falan yok. Karşıyaka yöneticileri soruştura soruştura dayımın işyerinin telefonuna ulaşıyorlar. Evde telefon var ama dayım kapanmasın irtibat kesilir bir daha aramazlar diye telefonu kapatmamış. Çırağı göndermiş bize, çırak geldi hemen çok çabuk seni çağırıyorlar dedi. Koşarak fırına gittim. Telefondaki Karşıyaka Teknik Direktörü Hüseyin Hamamcı imiş. Telefonda bana Cihatçım hemen gelmen lazım dedi bana. Bende hocam yeni kalktım daha dedim müsaade edin dedim. Oğlum daha çok vaktin olacak ilerde hemen gel bu fırsatı kaçırma dedi. Bende hemen atladım gittim. Gerçek mana da ilk profesyonelliğe Karşıyaka ya transfer olarak attım diyebilirim.

Kaç yaşındaydınız o zaman hocam?

Yani 19-20 yaşlarındaydım

-3 kez 21 yaş altı milli formayı giydiniz doğrumudur? A milli takım kadrosuna girememenizin sebepleri sizce nelerdi?

 3 Kez Karşıyaka da oynarken ümit mili forması giydim. 1 defa da A milli takıma seçildim ama oyuna girmediğim için resmi olarak milli sayılmadım. Piontek ve Fatih Terim zamanı. Karşıyaka da oynarken 3 yıl boyunca İstanbul’a gitmenin hayalini kurdum. İstanbul a gelecem, istanbula gelecem hep bunu söylüyordum. A milli takıma seçildiğimde ben çok ağladım. Milli duyguları yüksek olan bir insanım çünkü. Karşıyaka kulüp müdürü bir sabah telefon etti. Cihatcım pasaport çıkartman lazım dedi. Abi sabah sabah ne pasaportu dedim . Cihatçım İstanbula gideceksin ben dedim gitmem, İstanbulu bilmiyorum başka birini gönderin dedim. wholesale moncler outlet Yok oğlum dedi Milli takıma seçtiler dedi o an ben ağlamaya başladım. Vatan aşığı, bayrak aşığı olan bir insan olduğum için bu beni derin duygularla sardı. Milli takım ve Galatasaray da neden başaramadığımı derseniz ki ben kendimi başaramadı olarak görüyorum. Hedeflerimin bitmesi olarak gördüm. Çünkü hepsine hedef koymuştum. İstanbul a gelmek benim hedefimdi ve bitmişti .Hayal edemedim ve ufkum yoktu. Elimden tutup bana ufuk açacak kimsem yoktu.

Galatasaya ‘a gelişiniz Karşıyaka dan mı oldu?

Karşıyaka dan. Kaçırılarak Galataray a transfer oldum. Eski meşhur şeylerdi bunlar Ben 1 hafta Florya da silahlı muhafızlar tarafından korundum. Özel yatlarda geziyoruz, korumalarlayız her gittiğimiz yerde.

Başka sizi almak isteyen takımlar mı vardı o zaman? Kaçırılmanızın sebebi neydi?

Var tabi, Fenerbahçe var, Trabzonspor ve Kocaelispor vardı.

Hatta ilginç bir anım var; Karşıyakadaki son maçımı Kocaelide oynadık. Maç 0-0 bitti. Saffet Sancaklı da Kocaelispor un takım kaptanı maç sonunda biz ligde kalmayı garantiledik. Kocaelisporda Avrupa kupalarına gitmeyi garantiledi UEFA kupasına. Maç bitti tünelde iki kişi yapıştı kollarıma, adamlar iri yarı. Ben forma istiyorlar zannettim. Bu bana hatıra kalacak bu formayı veremem dedim. Soyunma odasının önüne geldiğimizde birden pata küte girdi adamlar bana  Kocaelispor soyunma odasına sokmaya çalışıyorlar. Meğerse Sefa Sirmen demiş muhakkak kaçırın. Saffet Sancaklı görünce müdahele etti.  “Ya napıyorsunuz adama” dedi. O müdahele ile Ben kendi kulübümün soyunma odasına kaçtım. Sonra Galatasaray a biraz gönüllü kaçtım işin gerçeği (gülüşmeler) O zamanlar futbolcu kaçırmak modaydı. Galatasaray a imza atmama 1 hafta varken Florya tesislerinin etrafında diğer takımların arabaları geziyordu. Fırsat bulur da kaçırabilirmiyiz diye. Nedense biz Galatasarayı istedik( gülüyor)

Hangi takımı tutuyorsunuz ?

Ben Karşıyakalıyım (Gülüşmeler)

Politik bir cevap gibi geldi bize !

Yok gerçeği bu. İlk göz ağrım. Hatta oğlum da Karşıyakalı

Galatarasay da 1 sezon oynadınız doğrumudur?

Evet 1 sezon, ben oynadım değilde kaldım olarak yorumluyorum bunu 1 sezon kalıp ilk kovalananlardan biri benim herhalde Galatasaraydan. Daha sonra askere gittim. Askerden Galatarsaya dönüşüm olmadı kiralık olarak başka takımlara gittim. Ama ben bunu hedefimin bitmesine bağlıyorum.

1993-1994_galatasaray_şampiyon_kadrosu

13 Nisan 1994 te Şampiyonlar ligi maçında Spartak Moskovaya attınız gol hem Galatasarayın Avrupa kupalarındaki 100 .golü hemde şampiyonlar ligindeki  ilk gol olarak tarihe geçti. Galatasaray forması altında da attığınız tek gol müydü bu gol?

Evet attığım tek gol bu. Diğerleri hazırlık maçlarında oldu. Defans oynadığım için böyle oldu. Fazla gol atınca hafızalarda kalmıyor o yüzden az gol atacaksın (Gülüşmeler)

Sizin oynadığınız dönemle şimdiki dönemin futbolu arasında fark varmı?

Var tabii, erdemlik olarak görmeyin. Ben Galatasay a istediğim için gittim. O zaman bana Fenerbahçe ve Kocaelispor  4 katı para teklif etmişti. Ben sadece söz verdim diye gittim. İsim vermeyeyim o zaman Fenerbahçe de bir büyüğümüz “oğlum dedi baban duysaydı bu paralara hayır demezdi” dedi. Bende  “Babam vefat etti biz değerlerimiz için yaşıyoruz” dedim. Ben söz verdim Galatasaya gideceğim dedim. Dörtte bir paraya Galatasaya gittim. O zamanlar futbolcular paraya değil duyguya daha önem veriyordu. Ben Adnan Polat ın yanına gittiğim de  “Cihat biz Avrupa Şampiyonu olacak takım kurmak istiyoruz ve bu takımın temellerini kuruyoruz” bu söz üzerine ben Galatasarayı tercih ettim. İki zaman arasındaki fark şimdi profesyonellik adı altında duyguyu yok ettik. Sadece maddeye takılıyoruz. Ben bunun karşısındayım. Sistem olarak değişmiştir, taktik olarak değişmiştir ama en büyük değişim maddiyat milli duyguların önüne geçebiliyor. Yaşıyoruz, görüyoruz günümüzde. Sadece Türkiyede değil bu dünyada böyle artık. Sakatlanmasın diye milli takıma gitmiyor futbolcular. Bizim zamanımızda biz aşık olduğumuz işi alalım diye bakardık paraya değil. Bunun karşılığında bize para verirlerse tamam. Ama biz aşkın peşinden gittik. Sepp Piontek geldi sonra Türk futbolunda çok şeyler değiştirdiler Fatih Terim le birlikte.

PıontekTürk futbolunnda devrim yaptı demek istediniz sanırım. Doğrumu anladık?

Türk futbolunda kesinlikle devrim yaratan hocadır Pıontek. Pıontek in jenerasyonu başardı zaten Dünya üçüncülüğünü, Avrupa şampiyonluklarını, bizim jenerasyonumuzdu bunları başaranlar. Bende bu jenerasyonun bir parçasıyım. Bu açıdan Piontek e vefa borcumuz vardır Türk futbolu adına.Hala da onun mirasını yiyiyoruz..

Futbolu hangi takımda bıraktınız ?

Kasımpaşada bıraktım. En son orada oynadım.

-İlk Teknik Direktörlük kariyeriniz  Kasımpaşasporda başladı doğrumu hocam? Nasıl oldu? Anlatırmısınız?

Ben ileride kitap yazacağım zaten bende hatıra çok. Günlerden Cumartesi günüydü. Kasımpaşa Teknik Direktörü Lorant beni kadroya almadı. O zamanlar Olimpiyat stadın da oynuyoruz maçları. Takım kaptanıyım. Futbolu bırakmaya yer arıyorum yaş kemale erdi artık. Lorant beni 18 kişilik kadroya yazmadı. 19 kişiydik 18 kişilik kadroda yokum. Bir tek beni çıkardı üstelik te takım kaptanıyım. Lorant dedi ki “şu nedenle seni kadroya almadım” bende “Valla hocam haklısın ben olsam bende kendimi kadroya almazdım” dedim. Hanımı aradım futbolu bıraktım dedim. Hanım da hadi hayırlı olsun dedi. Takım 6 haftadır mağlup oluyor  İç saha da Bursaspor a mağlup olduk. Maç Cumartesi günü oynandı ertesi günü Yönetim Kurulu toplandı, toplantıdan sonra Teknik direktör ben oldum. Futbolu bıraktıktan 1 gün sonra Teknik Direktörlüğe başladım.

Ertesi gün takım arkadaşlarım beni farklı eşofmanlarla görünce Kaptan ne oldu dediler. Oğlum dedim kaptan yok kaptan öldü teknik direktör geldi( gülüşmeler) herşeyi biliyorum ona göre ayağınızı denk alın dedim J Böylelikle teknik direktörlüğe başlamış olduk.

Peki 1 gün arayla futbolcu teknik direktörlüğe geçişte ne gibi duygular yaşadınız?

Pek etkilenmedim aslında, zaten kaptanlık sorumluluğu yarı teknik adamlık gibi olduğundan birde kendimde liderlik özelliği vardır biraz. Zorluk çekmedim. Hatta 6 puanımız vardı Ben geldikten sonra 22 puan aldık o sezon.

Teknik Direktör olana kadar ve olduktan sonra etkilendiğiniz bir Teknik Direktör idolünüz varmıydı?

Çalıştığınız her Teknik direktörden bir şeyler alırsınız ama yapmamanız gerekenleri de alırsınız. Rol model Teknik Direktörüm hiç olmadı benim . Hayranlık duyduklarım var. Ama ben şuna inanırım Allah herkesi farklı fıtratta yaratır. Herkesin farklı özellikleri olur. Örnek almam kopya olur, ben asıl dan yanayım. Hayran olduğum Teknik Direktör ise Alex Ferguson dur. Fatih Terim in geçmiş dönemini önemli buluyorum. Ben Ümit Milli takımda oynuyordum o zamanlar Fatih Terim yurt dışında bize yenebilme aşını yaptı.

cihat arslan_teknik direktör_zeybekajans_istanbulda balıkesirspor

O zamanki adı ile İBB şimdiki Başakşehirspor’u   2013-2014 sezonunda şampiyon yaptınız. Son maçta Balıkesirspor ile oynadınız  ve o maçtan sonra Balıkesirspor da süper lige çıkan ekip oldu. Neler hissettiniz Atatürk stadında ?

(Islık çalıyor, kafa sallıyor) Orda neler yaşanmadı ki. En zor durumda olan kişilerden biri bendim orada . Takımım şampiyonluğu garantilemiş. Balıkesire gitmeden 3 gün önce zaten telefonumu yok ettim. Abime de dedim ki maça bile gelmeyin dedim. Yenebilirsin, yenilebilirsin . Kendi memleketinin takımı rakip. Her türlü spekülasyona açık bir durum. Benim açımdan çok ama çok zor bir maçtı. Pamukçu da kaldık maç gününden önceki gece. Arkadaşlar falan kahve içtik. Ertesi günü şehre girdğimizde o kadar büyük coşku vardı ki şehirde. Stada girdik, ama inanın stad dışında stad içindekinden fazla insan vardı. Balıkesirspor o gün bizi hakederek yendi bunu da söylemeliyim. Memleketimi çok seviyorum hatta aşığıyım açıkçası ama profesyonellik başka bir şey tabii.

Daha sonraki zamanda Balıkesirsporun başına geldiniz. Kısa bir süre sonra ayrıldınız. Biraz bu konudan bahsedebilirmiyiz?

Şimdi Şampiyon yaptığım Başakşehir’in Süper lig de benimle çalışmak istememesi bende hayal kırıklığı yarattı. Tüm planlarım Başakşehir üzerine kuruluydu. Daha sonra Tuna Aktürk Başkan beni aradığında hiç düşünmedim. Takım kötü gidiyordu. Hiç düşünmeden kabul ettim ve Balıkesirpor a geldim. Kamuoyuna birşeyleri başarabileceğimi göstermek istiyordum.  Takımın düşeceğini bile bile geldim. 6 hafta takımı tanıyacaktım sonra tekrar 1 ligde yol haritamızı çizecektik. Ama Akhisar dan teklif gelince ben ilk defa kendimi düşündüm. Süper lig de bir şeyleri başarmak istedim. Yoksa ne yönetimle ne takımla bir alakası yoktur Balıkesirspordan ayrılışımın. Balıkesirsporun başında Süper  lig de çıktığım son 6 hafta bana çok şey kattı. Başakşehir de istenmememde belki etkili olmuştur bunda. Akhisar da Süper lig de olduğu için bunu değerlendirmek istedim. Birde Balıkesirspor da siyasi bir çekişme vardı o zamanlar. Bunun dışında da kalmak istedim açıkçası.

-Son görev yaptığınız Akhisarspor da çok başarılı bir sezon geçirmenize rağmen yeni sezon başında ayrıldınız. Sebep neydi hocam? Söylentiler nereden çıktı?

Öngörü çok önemlidir bizim işte. Çok başarılı bir sezon geçirdik, hatta Akhisar tarihihin en başarılı sezonu oldu o yıl Süper ligde.  Bir sonraki yılın hedeflerini koyarken bir öncekini geçmek zorundasınız. Bu konu da Akhisar yönetimi ile anlaşamadık. İstediğim futbolcular için para yok alamayız cevabı gelince ben zaten devam etsem bile 6-7. Hafta da kovulacaktım, görüyordum bunları. Söylentilere gelince Ben başarılı olunca birileri Cihat hocayı birileri buralara getirdi dediler. Geçmişte arkadaşım olamayacak kadar karakteri düşük biri “Neden ben değil de”  diye yola çıkarak çamurlar atmaya başladı . Ben bunu kamuoyuna bırakıyorum.

cihat arslan_teknik direktör_zeybekajans_istanbulda balıkesir

– Galatasaray’a Teknik direktör olarak dönmeyi düşündüğünüz konuşuluyor zaman zaman kamuoyunda, bu konu hakkında görüşlerinizi alabilirmiyiz?

En büyük hedefim Galatasaray da Teknik Direktörlük yapmak, daha sonra da Milli takımın başında Teknik direktör olmak. Ben bunu çıktığım tv kanallarında da söylüyorum. Milli takımın başında maçlar kazanıp ağlayarak milli marşımızı söylemek en büyük hayalim ve ben bunu başaracağım. İnanıyorum bir gün bu olacak. Galatasay ı bu yönden önemli görüyorum. Futbolcu iken başaramadıklarım var orada bunları teknik direktör olarak başarmak istiyorum içimde ukte olarak kaldı bu. İdealim bu.

Başarılı bir spor adamı olmanızın sebebi nedir?

Ailemdir ve çevremdir. Bana ailem “git başar” dedi. Ailemi çoğu zaman unuttum . Ama çalıştım. Mayam beni başarılı kılıyor öyle düşünüyorum. Toplumla barışık olmak bir diğer sebep diye görüyorum. Annem Karşıyaka ya giderken beni gelin gibi uğurladı.” Oğlum git ama dönme” dedi bana. “Sana sevgimden başka verebileceğim bir şey yok” dedi. 

Karşıyakadayken  Abant a gittik kampa bir gün ilk antreman .İngiliz bir hoca vardı 156 dakika sürdü idman. Takımın başında koşuyoruz 10 kişi önümde ben 11.kişiyim  Diğer 14 kişi bırakmış hocanın yanında bekliyor.  Koşuyoruz ben çatlayacağım artık, formayı çıkardım, biraz daha koştum ayakkabıları çıkardım. Bittim ama dua ediyorum “Allahım başarmam lazım” diye. Küçük bir dere var önümüzde  önümdeki arkadaşlar atladı geçti dereyiben geçemedim. Çamura yığıldım kaldım. Hoca onları alkışlıyor “bravo bravo” diye beni bir gördü hoca alkışı kesti. Benim yanıma geldi koşarak tüm arkadaşların içinde “benim futbolcum bu” dedi. Ben orada başardım..

-Kısa bir süre Balıkesirspor’u da çalıştırdınız 2 sezon önce.  Balıkesirspor hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyiz? Hakettiği yerdemi ? Bir Bursaspor, Konyaspor gibi olabilirmi? Neler yapılmalı?

Olabilir ama benim gittiğim dönemde biraz kopukluk vardı. Taraftarlar da,yönetimler de, siyasetçiler de kopukluklar vardı. Başarılı olmak isteniyorsa herkes kimliklerini bir kenara bırakmalı ama herkes. Ben futbolun Anadoludan kalkınacağını savunanlardanım. Buna Balıkesirspor da dahil. Gömeç, Ayvalık, Gönen, Sındırgı Edremit gibi takımlar pilot takım yapılmalı, altyapıları daha sağlıklı hale getirmeli, amatör branşları güçlendirmeli. A.Edip Uğur’a çok büyük sorumluluk düşüyor bu anlamda. İlçe Belediyeleri alt yapılara önem vermeli. Okulları çok önemsiyorum ben. Yetenekleri okullarda tespit edilebilir. Gerçi son zamanlarda Mahalle ligi adı altında organizasyonlar yapılmaya başlandı. İnşallah daha iyi şeyler olur ve meyvelerini alır Balıkesirspor. Balıkesirspor da Bülent, Eray, Vukoviç gibi iyi mayalar var. Bekamenga gibi süper bir golcüsü var. Balıkesir camiası desteği sağlarsa Balıkesirspor play off oynar. Balıkesirspor a her zaman yardıma hazırım her konuda.

-Balıkesir  sizin için ne anlam ifade ediyor?

Balıkesir deyince kendim diyorum yaa ,ben Balıkesirim Balıkesir ben (gülüyor)

Aileniz desek

Oyanur hanım var Ahmet Burak ve Hamza oğullarım var. Onlar herşeyimiz onlar.

Yenge hanım nereli?

Trabzonlu

İç güveysimisimisiniz

Yok o Balıkesirli oldu. Ailenin büyük ablasıdır eşim. Ailenin toparlayıcısıdır.

Son olarak ne söylemek istersiniz?

Tüm Balıkesirli hemşerilerime sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. İstanbul daki ve Türkiyenin çeşitli yerlerinde yaşayan tüm hemşerilerime selamlarımı sunarım. İyi ki geldiniz. wholesale moncler outlet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha