ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

CUMHURİYETİN SAHİBİ MİLLETİN TA KENDİSİDİR

CUMHURİYETİN SAHİBİ MİLLETİN TA KENDİSİDİR
CUMHURİYETİN SAHİBİ MİLLETİN TA KENDİSİDİR
Bu Habere Oy Verin!

Vali Ersin Yazıcı, Cumhuriyet Resepsiyonunda halkla buluştu.

Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıl dönümünde Balıkesir Valiliği tarafından Öğretmenevinde düzenlenen geleneksel Cumhuriyet Resepsiyonu, geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Düzenlenen resepsiyonda  Vali Yazıcı ve Bayan Yazıcı tebrikleri kabul ederek gelen davetlilerle tek tek tokalaştı.

11

BALIKESİR HALKI CUMHURİYET RESEPSİYONUNDA

Cumhuriyet resepsiyonuna, askeri ve mülki erkân,  kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın kuruluşları temsilcileri, hayırseverler, başarılı sporcular, Balıkesir’de son bir yıl içerisinde en fazla kitap okuyan vatandaşlar, Balıkesir’de öğrenim gören yabancı öğrenciler, muhtarlar, iş adamları, esnaflar, AFAD ekipleri, PTT çalışanları, orman yangınları ile mücadelede çalışan ekipler, zabıta ekipleri, tarım işçileri, koruyucu aileler, sevgi evlerinde kalan çocuklar, gönül elçileri ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

Şehit, gazi yakınları ve gönül elçileriyle özel olarak ilgilenen Vali Yazıcı ve Bayan Yazıcı, masalarına giderek onlarla bir süre sohbet etti.

51

MİLLÎ BİRLİĞİ, MİLLÎ RUHU HEP BİRLİKTE GÖSTERECEĞİZ

Davetlilerin Cumhuriyet Bayramlarını kutlayan Vali Yazıcı, “Davetimize icabet ettiniz, hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yılını kutluyoruz. Çok zor şartlarda ve büyük bir özveri ile atalarımızın ve şehitlerimizin bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşamaya devam edecek.  Önemli olan dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de aynı birlik, beraberlik ve kardeşlik duygumuzu pekiştirerek, birbirimize kenetlenerek bu milli birliği, milli ruhu, hep beraber göstermeliyiz. Bizi bugünlere ulaştıran, bu toprakları bize vatan yapan tüm ecdadımızı, şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.” dedi.

Yaklaşık iki saat süren resepsiyon sonunda Cumhuriyet pastası kesildi.

Resepsiyonda, Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesinde öğrenim gören öğrenciler ile  Bigadiç Turfullar Yörük Kültür ve Dayanışma Derneği de sahne aldı. Halk Oyunlarından, Klasik müzik ve Türk Halk müziğine kadar seslendirilen çok sayıda eser konuklardan tam not aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha