ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İLK DEFA İL DIŞINA ÇIKIYORLAR ROTA “BALIKESİR”

İLK DEFA İL DIŞINA ÇIKIYORLAR ROTA “BALIKESİR”
İLK DEFA İL DIŞINA ÇIKIYORLAR ROTA “BALIKESİR”
Bu Habere Oy Verin!

İçişleri Bakanlığının “Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında, 194 öğrenci  Adıyaman’dan  Balıkesir’e uğurlandı. Adıyaman Valiliğince koordine edilen proje kapsamında daha önce il dışına çıkmamış başarılı öğrenciler,  Balıkesir’e gönderildi.
Balıkesir’e gitmek için  Adıyaman Havalimanı’na gelen öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlendi. Çoğu öğrenci ise ilk kez uçağa binmenin sevincini yaşadı.

Vali Yardımcısı Adem Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığının düzenlediği “Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamından  Adıyaman’dan ilk kafilenin gittiğini söyledi.

Bu projeyle bakanlığın amacının iller arasında kardeşlik hukukunun geliştirilmesi olduğunu belirten Kaya, şunları kaydetti:

“Özellikle terör örgütünün istismarını engellemek amacıyla öğrencilerimizi  Balıkesir’e gönderiyoruz. Bakanlığımız bu projeyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ili batıdaki illerle kardeş yaptı. Biz de  Adıyaman olarak  Balıkesir ile eşleştik. Öğrenci kardeşlerimize orada 4 günlük program uygulanacak.”

Öğrenciler ise projeye katılmanın sevincini yaşadıklarını dile getirdi. moncler sale hat

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha