ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KIŞ GELİYOR

KIŞ GELİYOR
KIŞ GELİYOR
Bu Habere Oy Verin!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 23 Ekim Pazartesi gece ve 24 Ekim Salı günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Batı karadeniz çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yapılan açıklama şöyle;

“23 Ekim Pazartesi gece ve 24 Ekim Salı günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Bolu ve Düzce çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların Marmara’nın batısı, kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın da yurdumuzun batı ve iç bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 Km/sa) olarak eseceği bekleniyor.  25 Ekim Çarşamba günü yağışlı sistemin Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’de etkili olmaya devam edeceği ve yağışların Batı Akdeniz ile Marmara’nın kuzeyinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin 26.10.2017 Perşembe günü Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Doğu Akdeniz’de, 27.10.2017 Cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yarın önemli bir değişiklik göstermeyeceği, salı günü yağışlı sistem ile birlikte batı bölgelerde, çarşamba günü iç, perşembe günü kuzeydoğu kesimlerde 4-8 derece azalacağı, ancak Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında salı ve çarşamba günleri güneyli rüzgarın etkisiyle 6-8 derece artacağı tahmin ediliyor.”

VALİLİK AÇIKLAMa YAPTI

Balıkesir’de ise, hava sıcaklığının 4 ile 8 derece azalacağı ve yağışların görüleceği bildirildi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada,  Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, bugün akşam saatlerinden itibaren bölgemizin, Orta  Akdeniz’den gelen serin ve yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Yer yer sağnak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar beklendiği hava olaylarında, rüzgarın da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli saatteki hızı 30 ile 60 kilometre arasında eseceği bildirildi.

Yağışlı sistem ile birlikte bölgemizde bazı yerlerde 4, bazı yerlerde ise 8 derece hava sıcaklığının düşeceği kaydedildi. Dendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha