ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

O AĞAÇLAR ARTIK YOK

O AĞAÇLAR ARTIK YOK
O AĞAÇLAR ARTIK YOK
Bu Habere Oy Verin!

Avşa adasında Sahil bandında yer alan ve yıllardır tatilciler  ve Avşa’lılarca benimsenen çam ağaçlarının yerinden sökülmesine ada sakinleri  sert tepki gösterdi.

Marmara İlçesinin  Turizmin en yoğun yaşandığı Avşa adasında kumsal  boyunca yer alan cadde üzerinde bulunan çam ağaçlarının ani bir kararla yerlerinden sökülüp Palmiye dikilmesi üzerine vatandaşlar ada halkına danışılmadığı gerekçesiyle kararı tek başına aldığını iddia ettiği Belediye Başkanına büyük tepki gösterdi.

avşa_çam_ağaçları_söküldü

Yerli ve tabancı turizmin gözde noktalarından biri olan Avşa adasında yerel yönetimle ada sakinleri arasında ki hoşnutsuzluğa bir yenisi daha eklendi. Çamların sökülüp yerlerine Palmiye ağaçları dikilmesi üzerine ada sakinleri Belediye Başkanının oldu bittiye getirerek ada halkının görüşünü almadan  keyfi iş yaptığını iddia etti. Vatandaşlar sökülen çamların hem gölge açısından hem de görsel olarak yöreye değer kattığını Palmiyelerin ise coğrafi olarak uygun olmadığını ve adanın geleneksel ruhunu yansıtmadığını iddia ettiler .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha