ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SPOR CAMİASI “10”U KONUŞUYOR!

SPOR CAMİASI “10”U KONUŞUYOR!
SPOR CAMİASI “10”U KONUŞUYOR!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesirli oryantring sporcusu Batuhan Erikli, Samsun da yapılan yarışmada yaralanan bir sporcunun yardım sesini duyunca dereceye girebileceği şampiyonayı bırakıp desteğe koştu. Sırtında 1.5 kilometre taşıdığı kadın yarışmacıyı görevlilere teslim eden Erikli, dereceden oldu. Fair Play’lik hareketi nedeniyle sporcuyu kutlayan Takım Antrenörü Köksal Aksoy, Biz sporcularımıza Fair Play’in dereceden daha önemli olduğunu da öğretiyoruz dedi.
Geçen pazar günü gerçekleştirilen 1. Kademe Yarışması’nda  Balıkesir Oryantiring takımının başarılı sporcusu Batuhan Erikli, 15’inci hedefini aramaya başladı. Yarışmayı ikinci sırada götüren Erikli, bir kadın sporcunun yardım isteğini duyunca, yarışmayı bırakıp sesin geldiği tarafa yöneldi. Ayağı burkulan ve acılar içinde kıvranan, ayağının üzerine basamayan E20 A sporcusu Seher Şahin’i görünce yardıma koştu. Şahin, Batuhan’ın yarışmayı bırakmamasını söylemesine rağmen genç sporcu, rota dışındaki seher Şahini 1.5 kilometre sırtında taşıdı. Tesadüfen orada geçen görevlilere teslim etti. Batuhan, fazla zaman kaybettiğini düşünerek yarışı bıraktı.

“İNSANLIK GÖREVİMİ YAPTIM”

Elde edeceği dereceyi belki de de birinciliği kaçıran Erikli, yaptığı hareketten pişman olmadığını belirterek, 15’inci hedefime giderken yardım edin diye bir ses duyunca koşarak sesin geldiği yere gittim. Ayağı burkulan genç bir kız vardı. Omuzlayıp yola kadar çıkardım. Orada bana, ‘Ben giderim sen yarışına devam et’ dedi. İki adım gittim, sonra gönlüm razı olmadı. Geri döndüm, sırtladım, yoldan aşağıya 1.5 kilometre götürdüm. O esnada federasyonun aracı geldi. İçinde Federasyon Başkanı Hacer Akyüz vardı. Sporcu arkadaşımı aldılar başkan bana ‘sen devam et’ dedi. Ben hem fazla zaman kaybettiğimi düşündüm, hem de yaralı sporcunun durumunu merak ettiğim için yarışmayı bıraktım. Bitiş noktasına döndüğümde diskalifiye olduğumu öğrendim. Yaptığımdan pişman değilim insanlık vazifemi yaptım, her zaman da yaparım dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha