ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ALTINOVA SAHİLİNE DEMİR MADENİ

ALTINOVA SAHİLİNE DEMİR MADENİ
ALTINOVA SAHİLİNE DEMİR MADENİ
Bu Habere Oy Verin!

Altınova sahilinde özel bir şirket tarafından denizden demir madeni çıkarılması için çalışma başlatılacağı bilgileri Ayvalıklıları tedirgin etti.

Bu haber Ayvalıklılar ile çevrecileri tedirgin ederken, demir madenini çıkaracak şirketin yetkilisi Çağatay Köse, doğaya ve denizdeki canlılara zarar vermeyeceklerini söyledi.

Densan Denizcilik İnşaat ve Taahhüt Şirketi, bir süre önce  Altınova açıklarında, denizden demir madeni çıkarmak için girişimlere başladı.  Ayvalık Belediye Başkanı  CHP’li  Rahmi Gençer de bu durumu,  Balıkesir Valisi  Ersin Yazıcı ile  Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan’ın da katıldığı 13’üncü Ayvalık Zeytin Hasat Günleri’ndeki konuşmasında, “Size buradan üzücü bir haber vermek isterim.  Altınova’da, denizde kısa süre sonra demir madeni çıkarma çalışması olacağı duyumunu aldık. Devletin, bize bir an evvel burada ne gibi çalışma yapılacağını açıklaması gerek” diyerek, duyurmuştu. Denizden demir madeni çıkarılacak olması Ayvalıklılar ile çevrecileri tedirgin ederken, Ayvalık Tabiat Platformu sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada,  Altınova sahilinde yapılmak istenen demir madeni arama-tarama faaliyetinin devlet tarafından durdurulmasını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha