ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“BALIKESİR’DEN BAYRAĞI TEMSİL EDEN SPORCULAR ÇIKACAK”

“BALIKESİR’DEN BAYRAĞI TEMSİL EDEN SPORCULAR ÇIKACAK”
“BALIKESİR’DEN BAYRAĞI TEMSİL EDEN SPORCULAR ÇIKACAK”
Bu Habere Oy Verin!

Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu  ile birlikte “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” Projesi kapsamında Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri ile toplantı yaptı.

Fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak için BENGİ Projesi kapsamında düzenlenen  “Sporda yetenek 10’la Gelecek” Projesi büyük ilgi gördü.

GENÇLERİMİZİ GELECEĞE GÜVENLE HAZIRLAMAK ZORUNDAYIZ

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Lisesi konferans salonunda Karesi ve Altıeylül ilçelerinde  görev yapan beden eğitimi öğretmenleriyle bir araya gelerek şunları söyledi: “İlimizde yetişen genç nesli spor branşlarıyla tanıştırmak, çeşitli branşlarda profesyonel sporcu yetiştirilmesini sağlamak hepimizin en büyük görevidir. Bu nedenle spor alanında yapılacak faaliyetlerin amacına uygun gençler yetiştirmeliyiz. Geleceğin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin spor yapmalarını teşvik ederek kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak ve gençlerimizi geleceğe güvenle hazırlamak zorundayız. Spor yapan gençler kötü alışkanlıklardan uzak olur. Kültür, sanat ve spor; toplumları bir arada tutan ortak değerlerdir.”dedi.

6

EĞİTİM VE SPOR BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN İKİ PARÇA

Bu tür projelerin yeteneği olup da maddi imkansızlıktan dolayı spor yapamayan çocuklar için güzel bir fırsat olduğunu belirten Vali Yazıcı, ” Geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. BENGİ Projesi kapsamında basketbol, voleybol, güreş, masa tenisi, judo vb. spor dallarında eğitim veriyoruz. Eğitim ve spor ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parçadır.” açıklamasında bulundu.

SPORDA YETENEK 10’LA GELECEK

Vali Ersin Yazıcı, “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” Projesinden iyi sonuçlar aldıklarını ve kursların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “Ümit ediyorum ki buradan ülkemizi, milletimizi, bayrağımızı temsil edecek şampiyonlar çıkacak. Balıkesir’de atılan bu adım yakında meyvelerini vermeye başlayacak. Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.” diye konuştu.

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ GENÇLERİMİZE VE ÇOCUKLARIMIZA EMANET 

Sporda Yetenek 10’la Gelecek” Projesi hakkında görüşlerini dile getiren Vali Ersin Yazıcı,” Bu projenin hedefi dezavantajlı grup alt gelir gruplu ailelerin çocuklarının sporla buluşmalarının sağlanmasıdır. Ülkemizin geleceği gençlerimize ve çocuklarımıza emanet. Çocuklarımızın nitelikli birer eleman olması, bir takım değerlerle donanımlı olması çok önemli. Buradaki her yönetici de bundan sorumlu. Hep beraber özellikle spor yapma imkanı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptıracağız.“dedi.

DAHA FAZLA YETENEĞİ KEŞFEDECEĞİZ

Spor yapmaya imkan bulamayan  çocukları sporla buluşturacaklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Kendilerinden hiçbir şey istemiyoruz. Sadece katılımlarını istiyoruz. Çocuklarımıza istedikleri branşta spor yaptıracağız. Çocuğun malzemeleri noktasında belediyelerin, sosyal yardımlaşma vakıflarımız, kurumlarımız elbirliğiyle bunların ihtiyaçlarını karşılayacak. İki tane sonuç elde etmiş olacağız. Kendini buralarda ifade edemeyen gönlünden geçirdiği arzu ettiği halde buralara katılamayan çocuklarımıza bu imkanları açarak onlarında yapabileceğini göstereceğiz, onlarında mutlu olmasını sağlayacağız. Balıkesir’imiz adına sayıyı çoğalttığımız zaman masa tenisi yapan çocuk sayısı 500′ den 3 bine çıktığında doğal olarak daha fazla yeteneği keşfetme imkanımız olacak. Daha fazla şampiyon çıkartacağız. Daha fazla başarı çıkartacağız. Her kurumun sosyal sorumlulukları var. Bunu bu çerçevede düşünüyoruz. Önceliğimiz dezavantajlı grup diye tarif ettiğimiz orta gelir ve alt gelir grubunun çocuklarıyla özellikle ilgileneceğiz.“dedi.

İŞİMİZ ÇOK, İŞİNİZ ÇOK

Tüm çocukların spor yapması gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı, “Beden eğitimi öğretmenlerimizle, gençlik spordaki antrenörlerimizle, spor hocalarımızla, BESYO’nun vereceği katkılarla hep birlikte çocukların spor yapmasına gayret edeceğiz. Futbol seçeneğini çocuklarımıza sunmadık, sunmayacağız.  İşimiz çok. İşiniz çok. İlgili arkadaşlar  katkılarını eksik etmesinler. Vereceğiniz çok küçük katkılarla binlerce insana ulaşmış olacağız. Binlerce insana Balıkesir’imizin geleceğine çok büyük katkı sunmuş olacağız. Bundan şehrimizi mahrum etmeyelim. El birliğiyle küçük katkılarla büyük işler başarabileceğimizi herkese gösterelim.” dedi.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR ŞART

Çocukların sadece okula gitmeyip, mutlaka bir sanat veya spor dalında da eğitim  alması gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, “Bu durum çocuğun zihinsel ve fiziksel olarak gelişmesini sağlıyor. Çocukların zamanını en iyi şekilde değerlendirmek ve planlı yaşamayı sağlamasını öğretmek için spor merkezlerinin kapılarını sonuna kadar açtık. Sağlıklı yaşam için spor şart. Bu nedenle biz öğrencilerimizin spor yapmasına büyük önem veriyoruz. Spor, okul başarısını olumlu etkiliyor.  Kapsamlı araştırmalar, sporun sadece başarıyı değil, disiplin anlayışını da beraberinde getirdiğini ortaya koyuyor. Öğrencilerimize yatkın oldukları, kabiliyetlerinin uygun olduğu sporları yaptırmak için, tesis, malzeme ve diğer her türlü maddi ve manevi imkânlarımızı sunuyoruz. Spora destek vererek öğrencilerimizin boş zamanlarında spor yapmalarını sağlamamız gerekiyor. Spor yaptıkları zaman derslerinde de başarılı olurlar. Çünkü kötü alışkanlıklardan kurtulmuş olurlar. Lütfen sizler de bu konuda çocuklarınıza destek verin.” şeklinde konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha