ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’E ŞEHİR HASTANESİ YAPILACAK

BALIKESİR’E ŞEHİR HASTANESİ YAPILACAK
BALIKESİR’E ŞEHİR HASTANESİ YAPILACAK
Bu Habere Oy Verin!

Geçtiğimiz gün Balıkesir’e ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir’e şehir hastanesi kurulacağını söyledi. Türkiye de ver Balıkesir de yapılan yatırımlara değinen Erdoğan konuşmasında şunları söyledi.

“Geldiğimizden bu yana 270 bin derslik yaptık bu ülkede. Hala da devam ediyor. Türkiye’de üniversitesi olmayan ilimiz yok. Hepsinden öte, geldiğimizde 74 üniversite varken, şimdi 184 üniversite var Türkiye genelinde. Bütün bunlar eğitimdeki atlattığımız çağ, bunu öğretmenlerim gayet iyi bilir. Sağlıkta da yaptık. Bir de önümüzde Balıkesir’de şehir hastanesi hedefi var. Bunlar da olacak. Çünkü bizim derdimiz başka, biz dertliyiz. Biz bu millete aşığız, sevdalıyız. Bölünmüş yolları görüyorsunuz. 79 senede bu ülkede 6 bin 100 kilometre yol yapıldı, biz 15 senede 19 500 kilometre bölünmüş yol yaptık. Yavuz Sultan Kelim Köprüsü’nü hazmedemedi ana muhalefet. Adını niye böyle koydunuz? Ne demek ya, bunlar bize tarih yazdırmış olan padişahlarımız. Onların adını koymayacağız da kimin adını koyacağız? Çatlasalar da, patlasalar da bu efsane padişahlarımız bizimdir. Yavuz ki, tevazu örneğidir. Nedir o tevazudaki anlayışı biliyor musunuz? ‘Bana hakimü-l haremeyn demeyiniz. Ben hadimü-l haremeynim’. Yani ben iki haremin hakimi değil, iki haremin hizmetkarıyım diyen bir padişah.

İnşallah eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyet, ulaşımda, enerjide bütün hizmetler devam edecek. Rüzgar santralleri Balıkesir’de. Biz zaten ilklerin partisiyiz. Biz Allah’ın bize lütfettiği ne varsa bunları değerlendiriyoruz. Suyu da, güneşi de, rüzgarı da, her şeyi. İstiyoruz ki, benim vatandaşım, benim halkım elektrik enerjisinden mahrum yaşamasın. Ne günler vardı, hepsi geride kaldı, şimdi iyi günlerimiz var. Bu muhteşem katılımı saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Büyükşehirdeki değişimden bahseden Erdoğan, “Belediyedeki değişim sebebiyle bu dönemde özellikle Zekai kardeşimizle devam edecek sürecin hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah verdiğiniz destekle, birlik beraberlik içerisinde, gece gündüz demeden, bütün ilçelerimizle diyalog içerisinde, dayanışma içerisinde bu belediyecilik hizmetlerini sürdüreceksiniz. Sizlerin desteğiyle el ele bunları başaracağız” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha