ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BU SORUNU KENDİNİZ KOLAYCA ÇÖZEBİLİRSİNİZ!

BU SORUNU KENDİNİZ KOLAYCA ÇÖZEBİLİRSİNİZ!
BU SORUNU KENDİNİZ KOLAYCA ÇÖZEBİLİRSİNİZ!
Bu Habere Oy Verin!

Hemen hepimizin en büyük sorunudur sarı dişler. Dışarı da iş ve arkadaş ortamında sararmış  olduğunun farkına vardığımızda saklamaya çalışırız dişlerimizi.  Dişçiye gitmeye fırsat bulamıyorsanız, dişlerinizi doğal yollarla beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz. İşte size  bununla ilgili birkaç yöntem.

 Fesleğen:

Fesleğen diş beyazlatmada kullanılan etkili çözümlerden biridir. Diş beyazlatmanın yanı sıra diğer ağız ve diş sağlığı sorunlarında da oldukça etkilidir. Diş minesini ve diş yapısını korumaya yardımcı olur.
– Fesleğen yaprakları güneşte kurutulur. Ardından ezilerek toz haline getirilir. Bu toz diş macunu ile karıştırılır ve her gün kullanılır.

     tuz

Sarı dişlerin beyazlatılmasında tuz da oldukça etkilidir.
– Biraz tuz ile dişler ovalanabilir. Bu işlem dişlerin temizlenmesini ve beyazlamasını sağlar. Ancak çok fazla baskı yapılmamalıdır. Tuz diş minesinin çizilmesine neden olabilir.
– Biraz tuz diş macununa eklenerek de kullanılabilir. Dişler düzenli olarak fırçalandığında beyaz dişlere kavuşulabilir.

    Portakal kabuğu

Portakal kabuğu; ağız kokusu ve diş sararması için kullanılan mükemmel bir çözümdür.
– Bir portakal kabuğu ile dişler her gece yatmadan önce ovulabilir. Aynı zamanda portakal kabuğu kalsiyum ve C vitamini içeriği ile ağız içindeki mikropları öldürmeye yardımcı olur.
– Diş beyazlamasının yanı sıra nefesin tazelenmesine de yardımcı olur.
– Portakal kabuğu tozu diş masununa karıştırılarak da kullanılabilir. Düzenli olarak kullanıldığında dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Her gün kullanılabilir.

      Havuç:

Havuç lif içeriği ile sarı dişlerin beyazlatılmasında oldukça etkilidir. Diş minesi üzerinde biriken plak tabakasının temizlenmesine yardımcı olur. Göz sağlığı için yararlı olan havuç aynı zamanda ağız sağlığı için de oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

   Neem yaprağı:

Neem yaprakları diş beyazlatma etkisi ile ağız sağlığı için de kullanılabilir. Özellikle sarı dişlerde etkilidir. Sarı dişlerden kurtulmak için en iyi ev ilaçlarından biridir.
– Neem yaprakları ile dişler ovulabilir.
– Gün içerisinde birkaç kez neem yaprağı çiğnenebilir. Ancak yutulmamalıdır.
– Neem yaprakları diş beyazlatma özelliğinin yanı sıra kötü nefes kokusunun da azalmasına yardımcı olur. Dili de temizler.
– Biraz neem yağı diş macununa eklenerek dişler fırçalanabilir.
– Neem bitkisi doğal anti bakteriyel ve anti septik özelliklere sahiptir. Bu nedenle nefes ve ağız tazelemek için ve beyaz, parlak dişler için kullanılabilir.

    Karbonat diş beyazlatır mı?

Karbonat, sarı dişlerin beyazlatılmasında oldukça etkilidir. Ağız boşluğunda bulunan asitlerin nötralize edilmesine yardımcı olur.
– Biraz karbonat ile dişler hafifçe ovulabilir. Ancak çok fazla baskı yapılmamalıdır. Sert hareketler diş minesinin zarar görmesine neden olabilir.
–Karbonat ve tuz karıştırılarak da kullanılabilir.
– Ayrıca karbonat diş macununa eklenerek dişler bu diş macunu ile fırçalanabilir.Diş beyazlatmak için limon:

Limon asidik içeriği ile dişlerin temizlenmesine yardımcı olur. Doğal bir beyazlatıcı olan limon diş üzerine doğrudan uygulanabilir.
– Limon suyu dişlere uygulanır ve dişler hafifçe ovulur. Limon tükürük üretimini de artırır.
– Eşit oranda su ve limon suyu karıştırılır. Bu karışım her yemekten sonra gargara olarak kullanılabilir. Bu karışım diş beyazlatmanın yanı sıra kötü ağız kokusunu da giderir

      Çilekle diş beyazlatma:

– Çilek ezilerek püre haline getirilir.
– Dişler çilek püresi ile hafifçe ovulur. Malik asit içeren çilek diş beyazlatmada oldukça etkilidir.
– Çilek püresi biraz karbonat ile karıştırılarak da kullanılabilir.

      Muz kabuğunun diş beyazlatma etkisi:

Muz kabukları da sarı dişleri beyazlatmak için kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Mükemmel bir diş beyazlatıcıdır.
– Muz kabuğu ile dişler ovulur. Yaklaşık 15 dakika bekletildikten sonra ağız çalkalanır.
– Muz kabuğu rendelenerek diş macununa eklenir ve dişler bu macun ile fırçalanır.

      Elma sirkesi:

– Bir çay kaşığı sızma zeytinyağı ile bir kase elma suyu ve bir çorba kaşığı elma sirkesi karıştırılır. Bu karışıma diş fırçası daldırılır ve dişler fırçalanır.
– Düzenli olarak uygulandığında dişlerin beyazlamasına yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha