ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“KISKANILACAK YERDE YAŞIYORSUNUZ”

“KISKANILACAK YERDE YAŞIYORSUNUZ”
“KISKANILACAK YERDE YAŞIYORSUNUZ”
Bu Habere Oy Verin!

 TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Ayvalık ve Edremit’e ziyaretlerde bulundu. Balıkesir için “Kıskanılacak yerde yaşıyorsunuz” diyen Hisarcıklıoğlu gece geç saatlerde özel uçağı ile Körfez den ayrıldı.

Ayvalıkta şenliğe katılan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı açıklama da “Bu sene kilogram bazında 100’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “2017 sezonunda zeytinyağı ihracatımız önceki sezona göre; yüzde 216 arttı. 55 milyon dolardan 174 milyon dolara geldi. Daha fazla elde edebilir miyiz? Tabi ki edebiliriz. Eğer markalaşabilirsek. Bu işin sırrı burada. Dünya; Türk Zeytinyağını,  Ayvalık Zeytinyağını aramaya başladığı zaman işte o zaman gelirimizi arttırırız. Bu yıl son dört yılın en yüksek ihracat rakamına ulaştık. Biz millet olarak zeytini çok seviyoruz. Zeytine de baktığımızda; sofralık zeytin tüketiminde de dünyada 1. sıradayız. Fakat zeytinyağı tüketimine baktığımız zaman, maalesef hak ettiğimiz yerde değiliz. Komşumuz  Yunanistan’da kişi başı zeytinyağı tüketimi 20 litre; bizde 2 litre. Tam 10 misli gerisindeyiz  Yunanistan’ın. Biz, bu tüketimi 2 litreden 5 litreye çıkartabilsek; zeytinyağında pazarlamasında sorun falan kalmaz. Bugün sağlıklı yaşamak istiyorsak ‘diğer yağların hepsini bir yere bırak, ne tüketiyorsak zeytinyağı tüket’ diyeceksin” dedi

Ayvalık Hasat Şenliği’nden dönüşte akşam saatlerinde Edremit Ticaret Odasına uğrayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmasında “Bu Edremit’e beşinci gelişim. Edremit, Türkiye’nin marka şehirlerinden bir tanesi. Edremit, hem turizm, hem tarım, hem de ticaret merkezi. Kıskanılacak bir yerdesiniz. Dünyanın dört bir yanına da ihracat yapıyorsunuz. Amerika’dan, Uzak Doğu’ya kadar sabun ihraç ediyorsunuz. Edremit Ticaret Odamız hizmetler noktasında çok çaba sarf ediyor. Burası güzel, etkileyen bir mekan haline gelmiş. Hizmet kalitesinde Edremit Ticaret Odamız 5 yıldızlı oda kapsamına geldi. Burası hizmet standardı bakımından, Paris ve Londra’daki odalarla aynı standartlardadır. Bu gurur verici. Okul istediniz bizden. 81 ile sözümüz vardı 5 yıl önce. Şimdi 12 yerde okulumuz kaldı. İnşallah önümüzdeki hafta Milli Eğitim Bakanlığı ile protokolü imzaladıktan sonra 12 ilimizi de bitirmiş olacağız. Onlar bittikten sonra, Allah nasip ederse bir okul da Edremit’e yapacağız ” ifadelerini kullandı. Hisarcıklıoğlu, ziyaretlerinin ardından, beraberindeki ETO Başkanı Coşkun Salon ve diğer oda başkanlarıyla birlikte Edremit’te akşam yemeği yedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha