ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KIZ ÇOCUKLARINI OKULLARINA KAVUŞTURDULAR

KIZ ÇOCUKLARINI OKULLARINA KAVUŞTURDULAR
KIZ ÇOCUKLARINI OKULLARINA KAVUŞTURDULAR
Bu Habere Oy Verin!

Muş’un Korkut ilçesinde aralarında Balıkesirli çiçeği burnunda bir öğretmeninde bulunduğu bir grup eğitimci, çeşitli sebeplerle okula devam edemeyen 22 kız çocuğunu okullarına kavuşturdu.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Remzi Sayılgan ve aralarında Balıkesirli  öğretmen Begüm İdrisoğlu’nunda bulunduğu 4 öğretmen, kız çocuklarının okullaşması için ilçeye bağlı köyleri dolaşarak, çeşitli nedenlerle eğitimlerini yarıda bırakan kız çocuklarını belirleyerek onları tekrar okula kazandırdı.

İlçede bir yıl içerisinde 27 köyde gönüllü olarak çalışma yapan Sayılgan ve 4 öğretmen, 22 kız çocuğunu eğitime kazandırdı.

Müdür Remzi Sayılgan, tek bir kız çocuğunun eğitimden mahrum kalmaması için öğretmen arkadaşları ile birlikte yoğun çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Bulundukları bölgede özellikle kız çocuklarının okutulmasının önemine değinen Müdür Sayılgan, şöyle konuştu:

“Bu yıl 27 köyde yaptığımız çalışmalarda 22 kız öğrencimizi eğitim öğretime kazandırdık. Bu öğrencilerimizin çoğunun ikinci kademeyi bitirmiş olmasına rağmen, okula devam etmediğini belirledik ve onlarla temasa geçtik. Çeşitli sebeplerle eğitimleri yarıda kalan çocuklara ve ailelerine eğitimin önemini anlattık ve onları ikna ettik. Öğrencilerimizi okula kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” Dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha