ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TAŞERONLUK TAMAMEN KALKIYOR

TAŞERONLUK TAMAMEN KALKIYOR
TAŞERONLUK TAMAMEN KALKIYOR
Bu Habere Oy Verin!

Milyonlarca kişinin merakla beklediği taşeron işçilerin kadro sorunu bir kez daha gündemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron sisteminin tamamen kaldırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, hükümetin taşerondan oluşan yapıyı tamamen ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. Bu konuda bir hazırlığın var olduğunu ifade eden Bakan Sarıeroğlu, talepleri en üst düzeyde karşılanması için iki bakanlığın gece gündüz çalıştığını kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu,  katıldığı bir canlı yayında Gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

“Taşeron işçilere kadro verilmesine yönelik çalışmaların” sorulduğu Sarıeroğlu, taşeronun Ak Parti döneminde ortaya çıkmış bir çalışma şekli olmadığını, geçmişten beri Türkiye’de uygulandığını hatırlattı.

Sarıeroğlu, bu çalışma şeklinin AK Parti iktidara geldikten sonra disipline edildiğini, kurallarının netleştirildiğini, taşeronlara sendika üyeliğinin getirildiğini belirterek, 7 Haziran’dan sonraki süreçte, özellikle 1 Kasım seçimlerinde “taşeronların kamuda istihdam edilmesine” ilişkin söylemlerin olduğunu bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha