ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TAŞRADAN GELEN ÖĞRENCİLERE “HAYATIN RİTMİNİ” ÖĞRETİYOR

TAŞRADAN GELEN ÖĞRENCİLERE “HAYATIN RİTMİNİ” ÖĞRETİYOR
TAŞRADAN GELEN ÖĞRENCİLERE “HAYATIN RİTMİNİ” ÖĞRETİYOR
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir/Kepsut 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu’nda Müzik öğretmenliği yapan Nuri DAĞDELEN, 5 yıldır yaptığı hala devam eden projeleri ve başarılarıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “YILIN ÖĞRETMENİ” seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığınca 1 milyon 5 bin 380 öğretmen arasından 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel her il, farkındalık yaratan “Yılın Öğretmeni”ni seçti. Bu yıl 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde de bakanlık komisyonunun değerlendirme kriterleri sonucu seçilen Nuri DAĞDELEN Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı, Başbakan ve TBMM Başkanı ile bir araya gelecek. Dağdelen, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen resepsiyona da katılacak.

Projeleri ve çalışmaları kapsamında kırsal ilçenin dağ köylerinden gelen ve yatılı olarak eğitim öğretimlerine devam eden öğrencilerle birlikte “Hayatın Ritmini Yakala” diyerek 5 plastik bardaktan içinde sayısız enstrümanların bulunduğu dünyada ilk ve tek olan Ahşap Müzik Atölyesi’ni okullarına kazandırmışlar, köyden Avrupa’ya çıkmışlar, imkânsızlık kelimesini hayatlarından çıkartıp Yetenek Sizsiniz Türkiye 2016 Şampiyonu olmuşlar ve daha sayamadığımız nice başarılarına ve ilklerine imza atmışlardır.

Ankara’da ilimizi temsil ederek, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan, Başbakandan, TBMM Başkanından ve Milli Eğitim Bakanı’ndan ödül alacak olan Dağdelen, Yetenek Sizsiniz Türkiye Şampiyonluğundan sonra bir kez daha Balıkesir’imizin gururu oldu.

“Yılın Öğretmeni Nuri DAĞDELEN anlatıyor”

Milli Eğitim Bakanlığınca “Yılın Öğretmeni” seçilen Dağdelen, bu unvanı almaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“BUGÜNLERE NASIL GELDİ?”

Benim hayallerim, öğretmenliği düşündüğüm ilk anda başladı. Ulaşılmayan hayatlara ulaşmayı, öğrencilerin hayatlarına müzikle dokunabilmeyi istedim. Müzik öğretmenliği okudum, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Balıköy beldesinde ve Mardin’de çalıştım. Şuan ise görev yaptığım yer olan 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu’nda 6. yılımı çalışmaya devam etmekteyim. Babamın züccaciye dükkânından aldığım 5 plastik bardakla başlayan hikâyemiz uçsuz bucaksız hayallere ulaşmamızı sağladı. Öğretmen olduğum için gurur duyuyorum ve son nefesime kadar da amaçlarım doğrultusunda hareket edeceğimi söylemek istiyorum. Ayrıca bu yolculukta bana destek olan Milli Eğitim Bakanlığı’na, Balıkesir Valiliği’ne, Kepsut Kaymakamlığı’na, Kepsut Belediye Başkanlığı’na, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Kepsut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürlüğü’ne ve tüm Türkiye’ye teşekkür ediyorum…

Yılın Öğretmeni Nuri DAĞDELEN’i tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha