ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİRLİLER İZMİR’İ SALLADI

BALIKESİRLİLER İZMİR’İ SALLADI
BALIKESİRLİLER İZMİR’İ SALLADI
Bu Habere Oy Verin!

İzmir Balıkesirliler Derneğinin geleneksel olarak gerçekleştirdiği “Balıkesirliler Gecesi” yoğun bir katılım ile  Bayraklı Belediyesi sosyal tesislerinde yapıldı. Kusursuz denilebilecek güzellikte organize edilen geceye katılanlar geç vakitlere kadar eğlendiler.

İzmirde yaşayan Balıkesirlileri temsil eden “İzmir Balıkesirliler Derneği” hemşerilerini bir araya getirmek için yemekli bir gece düzenledi. Yaklaşık 1000 Balıkesirlinin katıldığı gecede Balıkesir rüzgarları esti. Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Erkan Uzun kendilerine buluşma imkanı sağlayan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a teşekkür ederek başladı. Balıkesirlilerin artık bir çok ilde var olduğunu ve bu var olmaların  birlikteliğe dönüştüğünü vurgulayan Uzun “Yakın zamanda Türkiye’de her alanda güçlü olarak Balıkesirliler de olacak” dedi. Başkan Uzun konuşmasına şöyle devam etti.

“ Öncelikle bizlere burada bu harika organizasyonda bir araya gelmemize imkan sağlayan ve ne zaman kapısına gitsek taleplerimize duyarsız kalmayan Bayraklı Belediye Başkanımız Hasan Karabağ’a ve desteklerini esirgemeyen Balya Belediye Başkanımız Osman Kılıç’a  şükranlarımı sunuyorum. Nüfus yoğunluğu olarak Balıkesirliler İzmir’de ilk sıralarda yer alıyor. Biz yıllardır hemşerilerimize her konu da destek vermeye devam ediyoruz. Salonumuz 1000 kişilik gönül isterdi ki herkesi burada birlikte toplayalım ve hep birlikte olalım. Ama önümüzdeki programlarda diğer hemşerilerimizle de bir araya geleceğiz. Balıkesirliler olarak her geçen yıl büyüyor ve güçleniyoruz. Önümüzdeki günlerde Balıkesirlileri her il de ve Türkiye de daha çok konuşulanlar olarak göreceksiniz. Biz belki geç kaldık birlik olmaya farkındayız ama çok çalışarak bu açığı telafi edeceğiz” dedi.

Daha sonra söz verilen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ Balıkesirlileri çok sevdiğini damadının da Balıkesirli olduğunu belirterek “her zaman emrinizdeyim” dedi.

Hasan Karabağ konuşmasında şunları söyledi: “ Kuva-i milliye şehri, yörük ve muhacir kenti Balıkesir insanı insandır. Bende Manisa nın Kula ilçesindenim. Atatürk 6 Şubat 1923 te Zağnospaşa camiinde hutbe veren ilk devlet adamıdır. Atatürk hem dindar hem modern fikirleri ile unutulmayacak devlet adamları arasındadır. Kurtuluş savaşında Balıkesir’in gösterdiği olağanüstü kahramanlıkları unutmak mümkün değildir. Seyit Onbaşı’ya Ahmet ve şükranlarımı sunuyorum. Bayraklı Belediye Başkanı olarak her zaman Balıkesirlilerin emrindeyim” dedi.

 

 

Diğer illerde bulunan Dernek Başkanları adına söz alan Bursa Balıkesirliler Derneği Başkanı İrfan Göktaş konuşmasında İzmir’de yaşayan Balıkesirli hemşerileri ile buluşmaktan çok mutlu olduklarını, Böyle güzel bir organizasyon da bu kadar Balıkesirliyi bir arada gördükleri için mutluluklarının bir kat daha arttığını söyledi. Tüm Türkiye’de ve Avrupa da yaşayan Balıkesirlilerle daha büyük güç olma yolunda yol aldıklarını belirten Göktaş “ Balıkesirliler gümbür gümbür geliyor” dedi.

 

Program Balıkesirli TRT sanatçısı Ali Çakar’ın iki bölümde türkülerle ve Ritmin Dansı grubunun gösterileri ile devam etti. Davetliler söylenen türküler eşliğinde zaman zaman piste çıkarak bol bol eğlendiler. Ali Çakar İstanbul Balıkesirliler Derneği Kurucu Başkanı ve Balıkesirli Bürokrat İşadamları Derneği kurucularından Salih Sağıroğlu’nu ayağa kaldırdı ve yaptığı çalışmaları anlatarak davetlilere tanıttı.

Program da  İzmir Balıkesirliler Derneği Başkanı Erkan Uzun Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a Seyit Onbaşı Heykelleri ve yağcıbedir halısına dokunmuş posterini hediye etti. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da İstanbul, Manisa, Bursa, Akhisar, Soma ve Kula dan gelen Dernek Başkanlarına ve temsilcilerine hediyeler verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha