ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

 5 ÜLKE’DE ÜRETİYOR, 96 ÜLKEYE İHRAÇ EDİYOR !

 5 ÜLKE’DE ÜRETİYOR, 96 ÜLKEYE İHRAÇ EDİYOR !
 5 ÜLKE’DE ÜRETİYOR, 96 ÜLKEYE İHRAÇ EDİYOR !
Bu Habere Oy Verin!

Türkiye’de 6 ilde, yurt dışında ise 5 ülkede tesisi bulunan 96 ülkeye ihracat yapan yonga levha üretim firması Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi bu yılı, yarım milyar dolarlık dış satımla tamamlamayı hedefliyor.

Balıkesir, Kastamonu, Adana, Samsun, Kocaeli Gebze ve Mersin Tarsus’ta, yurt dışında da Bulgaristan, Bosna Hersek, Romanya, Tataristan ve ABD’de tesisleri bulunan firma, gelecek yıl da İtalya’da üretim tesisi açacak.

Kastamonu Entegre’nin Balıkesir Fabrika Direktörü Hüsnü Çelen, yaptığı açıklamada, mobilya sektörünün ana maddesinin sunta ve yonga levha olduğunu söyledi.

Sektöre, 1969 yılında temeli atılan ve 1971’de faaliyete geçirilen Kastamonu’daki fabrikalarıyla girdiklerini belirten Çelen, yıllar içinde 5 ülkede tesis kurduklarını ve 6’ncı tesisin de İtalya’da 2018’de faaliyete geçeceğini anlattı.

Her yıl yüzde 10 büyüme hedefi

Türkiye ve tesislerinin bulunduğu 5 ülkeden, 96 ülkeye ihracat yaptıklarına dikkati çeken Çelen, yeni yatırımlarla her yıl yüzde 10 büyüme hedeflediklerini dile getirdi.

Grup dış satımının yüzde 12’sini Balıkesir fabrikasının yaptığını belirten Çelen, şöyle devam etti:

“Balıkesir tesisimiz, yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlıyor. Kastamonu Entegre grubu ise 2017 itibarıyla 5 bin 700 kişiye iş veriyor. Bu kişilerin yüzde 40’ı yurt dışı fabrikalarında istihdam ediliyor. Balıkesir’de üretilen yonga levha miktarı Kastamonu Entegre grubunda üretilenin yüzde 35’ini karşılıyor. Geçen yıl 96 milyonu yurt içindeki fabrikalarından olmak üzere 440 milyon dolar ihracat gerçekleştirildi. Bu yılki hedefimiz ise mevcut ihracat rakamlarımızı yüzde 10 artırmak. Bu hedef doğrultusunda gayret ediyoruz, çalışıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha