ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“ ARACINDA BULUNMAYAN MUAYENEDEN GEÇEMİYOR”

“ ARACINDA BULUNMAYAN MUAYENEDEN GEÇEMİYOR”
“ ARACINDA BULUNMAYAN MUAYENEDEN GEÇEMİYOR”
Bu Habere Oy Verin!

Türkiye’de ligi yok, çoğu insan kurallarını bile bilmiyor. Ama  oynanan malzemesi Türkiye’de en çok satanlar arasında. Dünya’da en az beyzboll oynanan yer Türkiye olmasına rağmen en çok Beyzboll sopası satılan yer Türkiye. Çoğu insanın arabasında bulunur beyzboll sopası ama ne işe yaradığını bilmezler. İlk Beyzbol sahası Adana’da açıldı. Balıkesir’de açılan sahadan sonra milli takımı bile kurulan bir spor haline geldi. 

Beyzbol kulübünün ve sahasının bulunmadığı bir çok şehir’de  vatandaşlar beyzbol sopasına yoğun ilgi gösteriyor. Beyzbol satıcıları, şiddete meyilli gençlerin ve araç sürücülerinin beyzbol sopasına ilgi gösterdiğini belirtirken, vatandaşlar ise içerisinde beyzbol sopası bulunmayan araçların muayeneden geçmediğini söyleyerek ilgiyi ti’ye alıyor.

Fiyatları 5 liradan başlayan el yapımı ve ithal beyzbol sopaları kentlerdeki spor malzemesi satan dükkanlarda yoğun ilgi görüyor. Beyzbol sopasına yoğun ilginin sebebi ise spor aşkı değil, olası kavgalara karşı önlem olarak dikkat çekiyor.

Beyzbol sopalarının en çok satıldığı Adana’nın Seyhan ilçesindeki Amerikan Pazarı esnaflarından Ahmet Yıldırım, toplu taşıma araçlarının yanı sıra pek çok araçta olası trafik kavgalarına karşı önlem amaçlı beyzbol sopası bulunduğunu kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha