ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ERDAL TOSUN İÇİN LOKMA HAYRI YAPILDI

ERDAL TOSUN İÇİN LOKMA HAYRI YAPILDI
ERDAL TOSUN İÇİN LOKMA HAYRI YAPILDI
Bu Habere Oy Verin!

Geçtiğimiz  yıl 30 Kasım’da geçirdiği elim trafik kazasında hayatını kaybeden sinema ve tiyatro sanatçısı Erdal Tosun, babasının memleketi Burhaniye ilçesinde lokma hayrı ile anıldı.

Burhaniye Belediyesi, Tosun’un ölümünün yıl dönümü dolayısıyla hizmet binası önünde lokma hayrı yaptı. Lokma dağıtımına Erdal Tosun’un halasının kızı Çimen Kıray ve diğer yakınları katıldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Burhaniye’nin yetiştirdiği çok büyük değerlerden olan, çocukluğumuzda çok filmini seyrettiğimiz değerli sanatçı Nejdet Tosun bizim hemşehrimiz. Nejdet Tosun’un oğlu Erdal Tosun da son zamanlara kadar çok güzel projelere imza atıp, çok güzel eserler verdi. Elim bir trafik kazası sonucu Erdal Tosun’u kaybettik. Bugün onun aramızdan ayrılışının birinci yıl dönümü. Biz de belediye olarak onun anısına bir lokma hayırı yaptık. Allah kabul etsin, mekanları cennet olsun. Burhaniye olarak bu aileyle övünüyoruz. Bütün ülkemizle bu övüncü paylaşıyoruz.” diye konuştu.

Acılarının hala tazeliğini koruduğunu ifade eden Çimen Kıray ise “Bugün Erdal’ın ölümünün birinci yıl dönümü. O, İstanbul’da yaşasa da çok hakiki Burhaniyeliydi. Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Kardeşim de nur içinde yatsın. Çok zamansız ölümdü ama bu kadarmış ömrü.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha