ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TEMSİLCİLER TEK YUMRUK OLDU

TEMSİLCİLER TEK YUMRUK OLDU
TEMSİLCİLER TEK YUMRUK OLDU
Bu Habere Oy Verin!

Yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren Balıkesirliler Derneklerinin Başkan ve temsilcileri Balıkesir’de bir araya geldi. Balıkesir Öğretmen evinde gerçekleşen buluşmaya Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu sürpriz bir ziyaret yaparak dernek yöneticileri ile bilgi alış verişinde bulundu.

İl dışında yaşayan Balıkesirlilerin yaşadıkları yerlerde yaptıkları birlik ve dayanışma çalışmalarından sonra  kendi aralarında bir  araya gelerek güç birliği yaptı. Dernek temsilcileri Balıkesirliler Birliği Derneğinin ev sahipliğinde bir araya geldi. Yapılan toplantıya Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde faaliyet gösteren dernekler ile yurt dışında faaliyet gösteren Almanya Balıkesirliler Derneği katıldı. Ev sahibi Balıkesirliler Birliği Derneği Başkanı Av. Tarık Erülgen yaptığı açılış konuşmasında Balıkesir ilinin hak ettiği yerde olmadığını hak ettiği yere gelmesi için üzerlerine düşen görevleri yapacaklarını söyledi. Kuva-i milliye şehri Balıkesir’e kurtuluş savaşı yıllarında gösterdiği mücadeleler için İstiklal madalyası verilmesi çalışması başlatıldığını ancak bu çalışmanın ilgisizlikten TBMM raflarında beklediğini belirten Erülgen oluşan bu güç birliği ile Balıkesir’e hak edilen bu istiklal madalyasını alacaklarını söyledi.

Almanya Balıkesirliler Derneği adına söz alan yönetim kurulu üyesi Celal Onart Balıkesirli idarecilerin derneklerin düzenlediği etkinliklere katılımlarının önemli olduğunu, Balıkesir’i temsil ettikleri Almanya’da bu güce ihtiyacı olduklarını söyledi. Celal Onat sözlerine şöyle devam etti; “ Bir Sivaslılar, Samsunlular Almanya’da program yaptıklarında Belediye Başkanından milletvekillerine kadar hatta bakanları ile çıkarma yapıyorlar. Bizde Balıkesirliler olarak bu anlamda ilgi ve destek bekliyoruz. Balıkesir’i Almanya da en iyi şekilde temsil etmeye ve tanıtmaya gayret gösteriyoruz ama birlikte çok daha güzel çalışmalar yapılabilir. Ben turizmciyim, birlikte hazırlanacak projelerle turizm alanında Balıkesir’e destek verebiliriz” dedi.

Toplantıya katılan tüm dernek temsilcileri sıra ile Balıkesir ve Balıkesirliler adına yapılacak çalışmalar hakkında görüş ve önerilerini belirttiler.  Yaklaşık 2 yıldır devam eden birlik çalışmalarının adı “Balıkesirliler Dernekleri Platformu” olarak konusunda karar alındı. Önümüzdeki dönemde yapılacak toplantıların sırasıyla tüm ilçelerde yapılması ve toplantının yapıldığı ilçenin tanıtımına katkı sağlanması konusunda fikir birliğine varıldı. Bir sonraki buluşmanın 28-29 Nisan tarihlerinde Balya’da yapılması kararlaştırıldı.

 

Ertesi günü yapılan kahvaltı’ya Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu sürpriz yaptı. Kahvaltıyı Dernek temsilcileri ile birlikte yapan Kafaoğlu temsilcileri dinledi, fikir alışverişinde bulundu. Dernek temsilcilerine bulundukları yerlerde Balıkesir ve Balıkesirliler adına yapılacak çalışmalara desteklerinin süreceğini bildirdi.

Platform adı altında toplanan dernekler  ise şunlar;

1- Balıkesirliler Birliği Derneği

2- Ankara Balıkesirliler Derneği

3- Bursa Balıkesirliler il ve ilçeleri yardımlaşma Derneği

4- Almanya Balıkesirliler kültür ve Dayanışma Derneği

5-  İstanbul Manyas İrşadiyeliler Kültür ve Dayanışma Derneği

6- Karacabey Balıkesirliler Derneği

7-  İstanbul Havranlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

8-  Akhisar Balıkesirliler Derneği

9-  Balıkesirli Bürokrat ve İş adamları Derneği

10- İstanbul Balıkesirliler Derneği

11- İzmir Balıkesirliler Sosyal ve Yardımlaşma Derneği

12- Manisa Balıkesirliler Derneği

13- İzmir Balıkesirliler Eğitim ve Kültür Derneği

14- Soma Balıkesirliler Derneği  15- Karacabey Kepsutlular Derneği  16- İstanbul Gönenliler Derneği

17- Bodrum Balıkesirliler Derneği  18- Bursa Dursunbeyliler Derneği

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha