ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Bu Habere Oy Verin!

BALIKESİR YATIRIMCIYI NEREDE ARAYACAĞINI ÖĞRENİYOR!

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM 2018 Uluslararası Gayrimenkul, Emlak ve Yatırım Fuarında Uluslararası yatırımcıların, otel gruplarının ve fon yöneticilerin şehir planlamacıları ile buluştuğu dünyanın önde gelen emlak pazarı MIPIM 2018’de Balıkesir rüzgârı esiyor.

Eşsiz doğası, Marmara ve Ege Denizi’ne uzanan eşsiz kıyıları, yer altı ve yer üstü kaynakları ile yatırımcıların odak noktası konumuna gelen Balıkesir, 2016 ve 2017 yıllarında en çok menkul kıymet değer artışı yaşayan il olarak da adeta tüm dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.

“YATIRIMCILARI BALIKESİR’E BEKLİYORUZ”

 MIPIM 2018 Fuarı ile ilgili açıklamalarda bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, tabiat varlıklarının yanı sıra, sanayi alanları, limanıyla, kara ve hava ulaşımındaki kolaylıkların hepsinin bir arada buluştuğu Balıkesir’e yatırım yapmak isteyenlerin geç kalmadan Balıkesir’e gelmelerini beklediklerini dile getirirken; aksi halde geç kalmalarının pahalıya mal olacağını söyledi. MIPIM 2018 Fuarı’nın ülkelerin değil, şehirlerin yarıştığı, yatırımcıyı kendilerine çekmek için illerin büyük gayret sarf ettiği bir fuar halini aldığını dile getirirken; özetle şunları söyledi; “Balıkesir yüz ölçümü olarak oldukça büyük bir coğrafyaya sahip. Aynı anda 4 mevsimi yaşabileceğiniz ender şehirlerden bir tanesi. Kendine has kültürel dokularının yanı sıra, sanayi alanındaki atılımları ile sadece Türkiye’nin değil, Avrupa ve hatta dünyanın odak noktası halini alan Balıkesir’de 2018 yılında yatırım atağı bekliyoruz. Hemen her gün bir yatırımcının ziyaret ettiği Balıkesir’de Bandırma Limanı sayesinde denizlere, iki ayrı havalimanı ile dünyaya açılıyoruz. Gerek demir yolu ağı, gerekse kara yolları ağı ile ulaşımda kavşak noktada bulunan Balıkesir’de yeni oluşturulan yatırım alanları ile düşük maliyetler yatırımcıları cezbeden en önemli etken halini almıştır. Tüm bu şartların bir arada bulunduğu Balıkesir’in 2016 ve 2017 yıllarında gayrimenkulde en çok değer artışı yaşayan ile olması tüm bu söylemlerimizin ispatı niteliği taşımaktadır. Bu nedenle tüm yatırımcılarımızı geç kalmadan Balıkesir’e bekliyoruz.” dedi.

Diğer yandan geçtiğimiz aylarda “Arap yatırımcılar” adı altında Balıkesir’e getirilerek 3 gün boyunca misafir edilen yatırımcı işadamları konusu hafızalarda tazeliğini koruyor. Gelen heyetin Balıkesir’e yatırım yapıp yapmayacakları konusunda henüz bir gelişme olmadığı biliniyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda arap ülkelerinden iş adamı sıfatı ile getirilen bir grup  Balıkesir Büyükşehir Belediyesine “Arap yatırımcılar” diye sunulmuş ve kamu oyu tarafından günlerce yatırımcı olup olmadıkları tartışılmıştı. Heyeti getiren kişi veya kişilerin sicillerinde bulunan olumsuzluklar da göz önünde bulundurularak Büyükşehir’i kandırdığı yönündeki iddialar günlerce konuşulmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha