ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİRLİLER HER YERDE! 

BALIKESİRLİLER HER YERDE! 
BALIKESİRLİLER HER YERDE! 
Bu Habere Oy Verin!

İzmir’de yaşayan Balıkesirliler ‘İzmir Balıkesirliler Sosyal ve Yardımlaşma Derneği‘nin  düzenlediği “Dayanışma Kahvaltısı” etkinliğinde bir araya geldi. Kahvaltıya; Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan,  İzmir’defaaliyet gösteren Balıkesirliler dernekleri, Muharip Gaziler Derneği, İzmir Bosna Sancak Derneği,  Karşıyaka Yalı Lions Kulübü, Kırımlılar Derneği başkan ve yöneticileri katıldı.

“ORTAK KÜLTÜRLERİNİ SÜRDÜRMELERİNİ İSTİYORUZ”

İzmir’de yaşayan Balıkesirlilerin ortak kültürlerini sürdürebilmeleri için sürekli etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten Dernek Başkanı Av. Erkul Erdem “Balıkesirli hemşerilerimizin birbirlerini daha yakından tanımaları ve ortak kültürlerini sürdürmelerini istiyoruz.  Dayanışma amacıyla düzenlediğimiz kahvaltımız da hemşerilerimizi buluşturduk. Yoğun ilgi görmesi bizleri mutlu etti. Balıkesir dışında kurulan dernekler ortak platform altında bir araya gelip daha kapsamlı etkinlikler düzenlemeye hazırlanıyoruz. Bizlere güç veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“YÖRESEL ZENGİNLİĞİMİZİ YAŞATMALIYIZ”

Erkul  Erdem, Akpınar ile Kaymakam Gündoğan’a Balıkesir kitabı hediye etti.

Hemşeri derneklerinin Karşıyaka’da kendi  kültürlerini yaşatmada etkin olduğunu belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Cumhuriyet değerleri ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda bir araya gelip yöresel kültürlerimizin zenginliğinin yaşatılması gerektiğine inanıyorum. Bu birlik ve beraberliği gerçekleştirenleri kutluyorum.” dedi.

BALIKESİR TÜRKÜLERİ DİNLEDİLER

Kaymakam Mustafa Gündoğan da yaptığı konuşmada  bir Balıkesirli olarak hemşerileri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek emeği geçenleri kutladı. Balıkesir’in turistik ve tarihi yerlerinin tanıtıldığı broşür ve kitaplar katılımcılara dağıtılırken etkinlik boyunca da Balıkesir Türküleri çalındı. Farklı nedenlerle İzmir’e gelip yerleşen Balıkesirliler de hem kendi kültürlerinin yaşatılmasından hem de birbirleriyle tanışma imkanı bulmaları nedeniyle Dernek Başkanı Erkul Erdem ve yöneticilere teşekkür etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha