ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İSMAİL UĞUR VEDA ETTİ!

İSMAİL UĞUR VEDA ETTİ!
İSMAİL UĞUR VEDA ETTİ!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail Uğur Mart ayı olağan mecliste yaptığı konuşma ile adeta veda etti. Görev süresince yaptıkları çalışmalara değinen Uğur yeniden aday olma konusunda gelen yoğun ve ısrarlı taleplere rağmen aday olmayacağını söyledi.

BSO Başkanı İsmail Uğur konuşmasında şunları söyledi;

“Saygıdeğer Meclis Üyeleri, Değerli Basın Mensupları, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve şahsım adına hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Sözlerimin başında, 15 Temmuz ve Afrin başta olmak üzere, bu vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Mart ayı olağan meclis toplantımız vesilesi ile bir araya gelmiş bulunmaktayız.
Mayıs 2013 yılında, oda tarihinin en yüksek katılımı ve ilk defa iki liste ile yapılan seçimlerinde %80 gibi yüksek bir oy oranı ile Balıkesir Sanayicisi bizlere hizmet etme görevi vermiştir. 5 yıllık dönemde, Balıkesir’in tarihinde, sanayi ve istihdam anlamında, önemli yatırımlara çok şükür imza attık. Organize Sanayi Bölgemiz %100 doluluğa ulaştı. 2017 yılında Balıkesir, Türkiye’ de açık ara farkla en fazla sanayi yatırımı alan il oldu. Bu dönemde Balıkesir de ciddi bir uyum ve beraberlik vardı. Biz hiç kimseyi ötekileştirmedik.
Bu uyum sayesinde, bizler Türkiye’ nin en çok yatırımı alan ili olma başarısını gösterdik. Bu sebeple, o dönem birlikte başarılara imza attığımız, başta Valimiz Sn. Ersin Yazıcı’ ya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ahmet Edip Uğur’ a, dava arkadaşım Balıkesir Ticaret Odamız Başkanı Sn. Fahri Ermişler’ e çok teşekkür ediyorum.

Değerli Dostlar,

Balıkesir iş dünyası nisan ayında ki oda seçimleri vesileyle yoğun bir gündem geçirmektedir.
Balıkesir Sanayi odası, 30 yıl boyunca üyelerini ziyaret etmeyen, üyelerinin dertleri ile dertlenmeyen bir sanayi odasından, ulaşılabilir ve çözüm odaklı bir oda haline gelmiştir.
Balıkesir’ i değil kendini düşünenler, vizyonları şehir kulubü ile saat kulesi arasına sıkışmış olanlar, ne yazık ki Balıkesir sanayisi için hamasi ve hayali sözler ile adaylık açıklamaları yapmaktadırlar.

Sanayi gelişecek, Balıkesir değişecek demekle değişim olmaz, 30 yıldır yönetimdeydiniz, neyi değiştirdiniz ki şimdi tekrar yönetime talipsiniz. Bu konuları Balıkesir tüccarının ve sanayicisinin vicdanına ve takdirine sunmak istiyorum.

Değerli arkadaşlar,
İş dünyasından uzak, sanayicinin derdi ile dertlenemeyen, gümrük ve organize sanayi bölgelerinden bi haber, sosyal medya ve bilbord siyasetçilerinin, oda seçimlerinde söz sahibi olmaya çalışmaları iş dünyasında rahatsızlık meydana getirmiştir.
Onların genel merkezlerine şirin gözükme çabaları, kendi tabanlarına tebessüm ederek birlik mesajı verirken , kapalı kapılar ardında yaptıkları oda pazarlıkları, sanayicimiz ve tüccarlarımızın takdirinedir.
Değerli dostlar,
Ekim ayında Balıkesir yerel yönetiminde yaşanan değişim ile birlikte, maalesef mülki ve yerel yönetimler ile sanayi yatırımları için gereken uyum ortamı kaybolmuştur. Sanayicinin temsilcisi olan oda başkanlığı şahsımdan dolayı yok sayılmış ve artık Balıkesir sanayicisinin sorununu çözme ve hizmet etme imkanımız kalmamıştır.
Değerli Meclis üyeleri,
Sosyal ve siyasi hayatta bazen de virgül koymayı bilmek gerekir. Sanayiciye hizmet Hak’ ka hizmet prensibi ile 5 yıl boyunca Balıkesir iş dünyasına, sizlere hizmet etmenin huzurunu yaşıyorum. Bu şehrin gelişimine , istihdamına , aşına ekmeğine bir katkımız oldu ise bu manevi haz bizlere yeter. Bu memleket için taş üstüne taş koymayı ilke edinen herkesin duacısı olacağız.

Değerli sanayiciler,
Derdimiz makam ve mevki değildir! Balıkesir sanayisinin önünü açmak adına 13 Nisan tarihinde yapılacak seçimlerde aday olmayacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Son ana kadar, üyelerimizden gelen yoğun adaylık ısrarına karşın, Haklarını helal etmelerini rica ediyorum.
Hizmet süremizde, siz değerli yönetim kurulu üyelerime, meclis üyelerime , Sanayi odamız ve organize sanayi bölgemiz deki değerli çalışma arkadaşlarıma ve siz basın mensuplarına teşekkür ediyorum.
Ayrıca, 5 yıllık yoğun çalışma sürecinde, fedakar ve manevi destekleri için tüm aileme ve eşime teşekkür eder, hepinize saygılar sunarım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha