ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

JAPON BAŞKONSOLOS BALIKESİR’İ ÇOK BEĞENDİ

JAPON BAŞKONSOLOS BALIKESİR’İ ÇOK BEĞENDİ
JAPON BAŞKONSOLOS BALIKESİR’İ ÇOK BEĞENDİ
Bu Habere Oy Verin!

Sahip oldukları iş potansiyelini arttırmaya yönelik fikir alışverişinde bulunmak ve karşılıklı kültür turizminin arttırımı ile alakalı konuları görüşmek üzere Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret eden Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, Balıkesir’i çok beğendiklerini belirtti.

Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada ziyaretten ve Başkonsolos Ehara’yı Balıkesir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı, Balıkesir’in tarım, turizm ve sanayi alanındaki üretim hakkında bilgi aktararak başladığı konuşmasında, Türkiye ile Japonya arasında karşılıklı dostluğa dayanan bir kardeşlik bağı bulunduğunu ifade etti.

HERKESİN GÖRMESİ GEREKEN BİR ŞEHİR

Balıkesir’in tarım, sanayi, turizm alanında potansiyeli olan bir kent olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “ İlimiz, verimli toprakları, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri yönünden zengin bir yapıya sahiptir. Balıkesir, ayrıca binlerce yıllık medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir kenttir. Söz konusu medeniyetlerden de bizlere intikal etmiş son derece zengin bir tarih ve insanlık mirasına sahip eserleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bitki örtüsü çok zengindir. İklimlerin geçiş bölgesidir. Coğrafi özellikleri ile herkesin görmesi gereken bir şehirdir. Aynı zamanda bir sanayi şehriyiz. Ülke ekonomisine katkıda bulunulmaktadır. Türkiye’nin önemli üretim tesisleri burada yer almaktadır. Bu il kalıcı ya da geçici olarak gelen herkese kucak açmıştır. Gelenleri en büyük zenginlik unsuru olarak görmüştür. Yemyeşil doğası, ‘Türkiye’yi Doyuran İl’ misafirlerine hoş geldin demesini bilir. Balıkesir’in insanı sıcaktır, sevecendir, samimidir, misafirperverdir.  Balıkesir’i cümlelerle anlatmak çok zor, çünkü Balıkesir birçok yönü ile öne çıkan bir şehirdir. “diye konuştu.

BALIKESİR, TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI

Vali Ersin Yazıcı Balıkesir’in, birçok alanda üretim yapılan Organize Sanayi Bölgeleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışını gerçekleştirdiği Şehir Hastanesi ile Türkiye’nin parlayan bir yıldızı konumunda olduğunu kaydetti.

Balıkesir’de bulunmaktan ve dostça karşılamadan dolayı mutluluk duyduğunu belirten İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ise iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine daha da katkı yapmak arzusu içinde olduklarını ifade etti.

TARİHİ VE STRATEJİK ANLAMDA ÖNEMLİ BİR YER

Başkonsolos Ehara; Balıkesir’in Türkiye’deki önemli tarım, turizm, ticaret ve sanayi şehirleri arasında yer aldığını belirterek; “Bu şehir tarihi ve stratejik anlamda önemli bir yer. Doğası ile mükemmel bir tabii zenginliği var. Balıkesir ile Japonya arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkileri artırmak istiyoruz.” dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha