ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’DE SANAT ADINA GÜZEL GELİŞMELER OLUYOR!

BALIKESİR’DE SANAT ADINA GÜZEL GELİŞMELER OLUYOR!
BALIKESİR’DE SANAT ADINA GÜZEL GELİŞMELER OLUYOR!
Bu Habere Oy Verin!

Çocuk ve gençleri çok sesli müzikle tanıştırmak ve müziği sevdirmek için Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ve Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu’nda eğitim konseri veren İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Balıkesir’de Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu Konseri verdi. Konserde konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Her şehrin bir ritmi  bir sesi olmalı” dedi.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Karesi’de çocukları çok sesli müzik ile tanıştırmak ve onlara müziği sevdirmek amacıyla Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ve Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu’nda eğitim konseri verdi. Keman Sanatçısı Gündüz Öğüt ve beraberindeki sanatçılar, gün içerisinde gerçekleştirdikleri eğitim konserinin ardından Necati Bey Eğitim Fakültesi’nde muhteşem bir konsere imza attı. Karesi Kaymakamlığı Karesi Kent Konseyi ve Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi işbirliğinde düzenlenen Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu Konseri; Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, KADEM İl Temsilcisi Zeliha Kahraman ve müzikseverlerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

“HER ŞEHRİN BİR RİTMİ OLMALI”

Konserde; Mozart’tan Aşık Veysel’e, Vivaldi’den Yunus Emre’ye ve Yeşilçam müziklerine uzanan geniş bir repertuarı Balıkesirlilerin beğenisine sunan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, ayrıca salonda bulunan çocuklara da kısa bir atölye çalışması yaptırdı. Konserin ardından sanatçılara çiçek takdim eden Başkan Yücel Yılmaz, “Her şehrin bir sesi, bir ritmi ve kendini ifade etme şekli olmalı ve bu ses grup olarak evrene yansıtılmalı” dedi.

“KALİTELİ VE NİTELİKLİ İNSAN”

Karesi Belediyesi olarak çalışmaların odağına insan ve insana değer katacak projeleri yerleştirdiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Tabi ki fiziksel çalışmaları da yapıyoruz. Ama fiziksel çalışmalar ehil ellerde kısa sürede tamamlanıyor. İnsanın yetişmesi için ise yıllar gerekiyor. Kaliteli ve nitelikli bir insan ancak müzikle, sporla, sanatla yetiştirilebilir. İyi ki geldiniz, iyi ki bu akşam bizlerle beraber oldunuz” açıklamasında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha