ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İZMİR’DE BALIKESİR RÜZGARI ESTİ

İZMİR’DE BALIKESİR RÜZGARI ESTİ
İZMİR’DE BALIKESİR RÜZGARI ESTİ
Bu Habere Oy Verin!

İzmir Balıkesirliler Eğitim, Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin düzenlediği iftarda İzmir’de yaşayan Balıkesirliler bir araya geldi. 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fahri Konuk, İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın da katıldığı programın açılış konuşmasını yapan İzmir Balıkesirliler Derneği Başkanı Erkan Uzun, Dernek olarak her geçen gün daha güzel ve daha kararlı bir şekilde yürümeye devam ettiklerini kaydederek, katılım gösteren tüm misafirlere teşekkür etti.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a derneğe sağlamış olduğu katkılar nedeniyle teşekkür eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Değerli hemşehrilerim, Karesili hemşehrilerinizden sizlere bir kucak dolusu selam ve sevgi getirdim. Karesi Balıkesir’in merkezi. Ben de bu merkez ilçenin kurucu belediye başkanıyım. Eğer Balıkesir ya da Karesi İlçesi sınırları içerisinde herhangi bir probleminiz olursa sizlere bir telefon kadar yakınız. Biz, sizler için varız, sizlerin huzuru için varız. Ramazan Ayı’mız mübarek olsun, Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin” dedi.

Dernek Başkanı Erkan Uzun ve yönetimine kendilerini Balıkesirli hemşehrileri ile buluşturduğu için teşekkür eden Balya Başkanı Osman Kılıç, “Cenab-ı Allah, Ayyıldızlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içerisinde yaşamayı nasip etsin” dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fahri Konuk ise organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

“Taşına toprağına kurban olurum”

Etkinlikte konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Karabağ ise, “Ben hep böyle günleri arzu ediyorum. Sebebini söyleyeyim. Biz Egeliler halay horon bilmeyiz. Zeybek oynarız. Pek el ele tutuşmayı bilmeyiz. Ama bizim bu ülkenin bütünlüğü ve gerçek yurtseverleri sahip çıkılması gerektiği yerlerde bir araya gelmemiz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu işin partisi yok. Nasıl Yunan’a ilk kurşun İzmir’den, Ege’den, son kurşun da İzmir’den 9 Eylül’den atılmışsa, demek ki bu ülkenin mihenk taşı kırmızı beyaz Balıkesir ve İzmir. Ben Balıkesir’in taşına toprağına kurban olurum. Ben İzmir’in taşına toprağına kurban olurum. Türkiye’min taşına toprağına kurban olurum. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha