ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TOPLUMSAL LİDERLER YETİŞTİREN BİR SPOR KULÜBÜ; YENİKÖYSPOR

TOPLUMSAL LİDERLER YETİŞTİREN BİR SPOR KULÜBÜ; YENİKÖYSPOR
TOPLUMSAL LİDERLER YETİŞTİREN BİR SPOR KULÜBÜ; YENİKÖYSPOR
Bu Habere Oy Verin!

1973 yılında İstanbul ilinin Sarıyer ilçesine bağlı Yeniköy semtinde kurulmuş bir spor kulübü olan Yeniköy Spor Kulübü, Boğazın gözde takımlarından olup çok sayıda başarılara imza atmış, çocuklara ücretsiz yaz okulu imkanı, organ ve kan bağışı, bedensel engellilere araç gereç bağışı kampanyaları, zihinsel engelli öğrencilerle kahvaltı programı, tiyatro gösterileri ve kermes gibi örnek çok sayıda sosyal sorumluk ve toplumsal çalışmaları, başarılı sporcu ve yöneticileriyle diğer kulüplere ve derneklere rol model olarak sadece kurulduğu mahallenin değil, bulunduğu Sarıyer ilçesinin ve İstanbul’un da ötesinde Türkiye’nin takımı ve sosyal bir kulübü olmayı amaçlayan çalışan kırmızı-beyaz renkli Yeniköyspor Kulübü’nün kongre üyesi olan Tarkan Deniz, 6 Mayıs 2018 Pazar günü kulüp lokalinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul ile yönetim kurulu yedek üye olarak 2018-2020 dönemi için iki yıllığına yeniden seçildi.

Tarkan Deniz, dilek ve temenniler kapanış kısmında söz alarak yapmış olduğu teşekkür konuşmasının sonunda Atatürk’ün “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim.” özlü sözünden yola çıkarak kulüp bünyesinde yeni dönemde saha içinde olduğu kadar saha dışında da toplumda etik davranış ve değerlerin, sportmenliğin ve centilmenliğin önemi ve tanımlarda dürüst oyun veya dürüst davranış olarak ifade edilen Fair Play kavramı ve ruhunun toplumda her alanda yaygınlaştırılması için Fair Play Komitesi kurulması için bir öneride bulundu.

Olağan Genel Kurul’da kulüp başkanlığını tek liste olarak yeniden seçilen Hamit Cevahir’in üstlendiği Yeniköy Spor Kulübü sadece başarılı spor kulübü yöneticileri yetiştirmedi. Asil ve yedek yönetim kurulu ayrımı asla yapmayan ve önceki başkanlar döneminde asbaşkanlık görevinde de bulunan kulüp başkanı Hamit Cevahir’den önceki geçmiş dönem başkanlarından Haluk Ulusoy, Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) yönetim kurulu başkanlığı yaptı ve başkanlığı döneminde Türk Milli Futbol Takımı 2002 FIFA 17. Dünya Kupası’nda dünya üçüncüsü oldu.

Kulübün bir önceki geçmiş dönem başkanı Ali Düşmez ise; yirmi yıla yakın bir süre başarıyla kulüp başkanlığı yaptıktan sonra İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) Genel Başkanlığına seçilince kulüp başkanlığından ayrıldı. Çok geçmeden İASKF görevi yanı sıra, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (TASKF) Başkanı ve TFF nezdinde İcra Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı, Profesyonel Kurul Üyesi seçildi ve bu görevlerine halen devam ediyor.

Yine geçmiş dönem başkanlarından Kenan Güven ise; Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanlığını halen başarıyla sürdürüyor.

2017-2018 sezonunda Büyükler kategorisinde İstanbul Liglerinin en fazla gol atan takımı olan Yeniköyspor, bir sezon aradan sonra yeniden Süper Amatör Lige yükselmiştir. Futbol ve diğer branşlar dışında Voleybol dalında da en son 2001/2002 sezonunda Türkiye 1. Voleybol Ligine kadar yükselen kulüp centilmence mücadele verdi

Hürriyet gazetesi “En İyiler” listesinde Türkiye’nin en iyi çay bahçeleri sıralamasında ilk 10’a seçilen Yeniköy Spor Kulübü sosyal tesislerinden sahilde bulunan çay bahçesi herkese açık olup İstanbullulara, tüm Türkiye’ye ve yabancı turist konuklarına kaliteli ve uygun hizmet vermeye devam ediyor.

Tarkan Deniz, Yeniköy Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu’nun almış olduğu 29.04.2016 tarih ve 5 No’lu kararla Sarıyer Kent Konseyi nezdinde temsili için tam yetki ile yetkili kılındı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha