ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Bu Habere Oy Verin!

AK PARTİ’DEN BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR VE ALTIEYLÜL’E BOMBA ADAYLAR !

Yerel seçim sürecine resmen girildi. Aday adayı başvuruları başladı. Balıkesir ve ilçelerinde ilk aday adaylığı başvuruları Ak partiden başladı. Büyükşehir için henüz kimse adaylığını açıklamadı. İlçe Belediyeleri için başvurular devam ediyor. Büyükşehir için aday çıkacak mı? Ankara’da kimlerin isimleri konuşuluyor?

Zeybekajans.com ekibi olarak Ankara ve Balıkesir kulislerini yakından takip ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Ak parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakın kaynaklarla görüştük. Balıkesir ile ilgili en son gelişmeleri bizzat dinledik. Yerel seçim sürecinde Balıkesir için yapılan çalışmalar ve isimler hakkında önemli bilgilere ulaştık. Aldığımız kulis bilgilerine göre Ak parti Balıkesir Büyükşehir adayını kesinlikle Genel Başkan Tayyip Erdoğan belirleyecek. Çünkü Balıkesir’in ne kadar karışık olduğunun bizzat farkında ve toparlanmayı başarabilecek isimler masasında. Bu isimlerin içinde Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve İl Başkanı Hasan Demiraslan’da var. Ama öyle bir isim var’ki masa’da Balıkesir Büyükşehir  için Balıkesir’de ismi hiç konuşulmayan ama aranan tüm  özellikleri taşıyan kendini mesleğinde Türkiye ve Uluslararası alanda kanıtlamış bir isim. Kendisine telefonla ulaştık. “Adayım” demese de “görev verilirse görevden kaçmayız” diyerek kapıyı kapatmadı. Bizden her şey net olana kadar özellikle isminin açıklanmaması için rica da bulundu.

Diğer sürpriz aday ise Altıeylül’e geliyor. Genel Başkan Erdoğan’ın en yakınları tarafından “aday ol” denilerek yola çıkan ve aday adaylığını bile bizzat Ankara’ya etkili kişilerle birlikte yapan vasıflı ve liyakatlı biri. Balıkesirli. Türkiye çağında yaptığı ve uyguladığı projelerle kendini kanıtlamış bir kişi. Kendisinin açıklama yapmadan yazmamamızı istedi bizde isteğine saygı duyuyoruz. Bir kaç güne kadar aday adaylığı açıklamasını kendisi yapacaktır.

Diğer yandan  Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’un adaylıklarına kesin gözüyle bakılıyor. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz  Karesi için kesin aday olarak yerini aldı fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi bu dönem yapmış olduğu çalışmalar, aldığı ödüller ve bağlantılarının güçlü olması  Büyükşehir için düşünülen isimler arasında bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha