ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Bu Habere Oy Verin!

 BALIKESİR“ORTAK AKIL” İLE HAREKET ETMELİ!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Tuncay YILDIZ ‘Balıkesir’i kalkındırmak için şehrimizde kavga ve çatışma ortamının yerini ORTAK AKIL ile hareket eden bir ortama bırakması, Balıkesir’i çok kısa sürede yaşamaktan zevk alınacak bir kent haline getirecektir  ‘’ dedi.  

Tuncay YILDIZ yaptığı açıklamada;Biz Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği – MÜSİAD- Balıkesir Şubesi olarak, şehrimizi temsil ettiğimiz her ortamda, kendisini sorumlu gören bir İş Dünyası Çatı Örgütü olarak, her zaman şehrimizde yaşayan tüm renkleri temsil etmek gayreti ve sorumluluğu  içerisinde hareket etmekteyiz.

Tüm dünyada bir kuruşluk yatırımın ödül, bir kişiye iş bulmanın büyük bir başarı olduğu bir dönemde hiçbir kişi ya da kuruluşun sorunları zamana yayma lüksü yoktur, olamaz da diye düşünmekteyiz.

İşte tam da burada, biz çözüm DİALOG/İLETİŞİM ile başlar diyoruz.

Şehrimizde bulunan kurumların, yaşayan kişilerin birbirleriyle kavga ediyor görüntüsü içinde olmasının, Balıkesir’imize verdiği zarara dikkat çekmek istedik. Kurumların ve/veya kişilerin birbirleriyle kavgalı olduğu için patinaj yapan bir şehir görüntüsü vermekten kurtulmak zorundayız.

Kavgayla bir yere varılamadığının anlaşılması, bir dostluk havasının esmesi ve somut
iş birliklerinin kurulması Balıkesir için olmazsa olmaz konular olarak önümüzde durmakta. Balıkesir’in aslında kendisiyle kavga ediyor olması, Balıkesir’e vizyon kazandıracak projelerle yatırım çekerek, istihdam oluşturacak pozisyonların yaratılmasına engel teşkil etmekte, iyi, güzel ve fayda sağlayacak niyetlerin boşa gitmesine sebep olmaktadır. Bu ortamın şehrimizde yürüyemez hale gelen konu başlıklarına yol açmasının başlıca sebebi olduğunu da düşünmekteyiz. Bu konuların kronik bir hale gelmesine engel olabilmek adına atılacak ilk adım olarak, İLETİŞİM kanallarının daha sağlıklı bir şekilde yürümesi gerektiğini savunuyor ve sizlerle paylaşıyoruz. Uzun vadede büyüyerek, sağlam bir marka oluşturmak için faydaya odaklanmak gerekiyor. Bu şehirler için de böyledir. Balıkesir’imize fayda sağlayacak şekilde adımlar atmak ve davranışlar sergilemeliyiz.

Biz, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şubesi olarak, elindeki kaynağı daha katma değerli kullanan bir şehir olarak yolumuza devam etmeliyiz çağrısında bulunuyoruz.

MÜSİAD olarak bünyesinde çağımız gereklerine uygun şelikde yeni birimler oluşturmaya başlamış ve ilimizin diğer kurum ve kişileriyle uyum içerisinde çalışan    ‘’ ORTAK AKIL’’ a önem vererek adım atan yapımızla, herkesi ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI olmaya davet ediyoruz.

Şehrimizde, kavga ve çatışma ortamının yerini ORTAK AKIL ile hareket eden bir ortama bırakması, Balıkesir’i çok kısa sürede yaşamaktan zevk alınacak bir kent haline getirecektir.

Gelin ORTAK AKIL ile bir olalım, tek olalım diyerek sözlerini bitirdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha