ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’İ İSTEDİ Mİ?

BALIKESİR’İ İSTEDİ Mİ?
BALIKESİR’İ İSTEDİ Mİ?
Bu Habere Oy Verin!

Fransa dönüşü uçakta soruları yanıtlayan Erdoğan, yerel seçimlerde üç dönem uygulamasına takılan adaylar için, “Dördüncü dönem bir başka il veya ilçede belediye başkanı adayı olabilir.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, yerel seçimlerde aday belirleme sürecinde üç dönem uygulamasına takılan adaylar için “Dördüncü dönem bir başka yerde bir başka il veya ilçede belediye başkanı adayı olabilir.” şeklinde konuştu.

Fransa dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet eden Erdoğan’ın yerel seçimler ile ilgili açıklamaları şöyle;

Yerel seçim çalışmalarına değinen Erdoğan, aday belirleme sürecinde üç dönem uygulamasını dikkate alacaklarını belirtti. “Çünkü halk değişim istiyor.” diyen Erdoğan, “Değişim isteği için biz üç dönem aynı yerde belediye başkanlığı yapmış arkadaşları dördüncü dönem için aynı yerde düşünmüyoruz. Ha ne olabilir? Dördüncü dönem bir başka yerde bir başka il veya ilçede belediye başkanı adayı olabilir. Bu daha ziyade ilçeler bazında böyle olur.” şeklinde konuştu.

BALIKESİR’İ İSTEDİ Mİ?

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’da 3 dönem kuralına takılan Belediye Başkanları arasında yer alıyor. Erdoğan’ın “3 dönem kuralına takılanlar başka il’de aday olabilir” diyerek açık kapı bırakmasından sonra gözler Hasan Can’a çevrildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için ismi geçenlerden biri’de Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’dı. Can hem Balıkesir’li hem de Erdoğan ile aile bağları bulunuyor. zeybekajans.com ekibi olarak Ankara kulislerinden aldığımız bilgilere göre Hasan Can’ın yapılan görüşmelerde Balıkesir Büyükşehir’i istediği fakat Erdoğan’ın buna pek sıcak bakmadığı bilgisine ulaştık. Buna rağmen yakın  kaynaklar  yine de Ak Parti  Balıkesir Büyükşehir adayları arasında“sürpriz” isimlerden birinin Hasan Can olduğunu söylüyor. Siyaset’in çok hareketli olduğu bu günlerde anlık değişiklikler sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha