ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

CANAVARCA HİSLE!

CANAVARCA HİSLE!
CANAVARCA HİSLE!
Bu Habere Oy Verin!

Kepsut L Tipi Cezaevi’nde yaşanan olayda aynı koğuşta kalan Ulaş Yurdakul’u linç eden dört tutukluya, ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. İki mahkum da “suçu bildirmeme” suçundan ceza verildi.

 İsmail Saymaz’ın Hürriyet’teki haberine göre, cezaevindeki linçle ilgili karar Balıkesir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 21 Kasım’da görüldü. Sanık Nihat Şen, Serkan Evran, Recep Okumuş ve İbrahim Armağan’a “canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve iştirak halinde öldürmek” suçlamasıyla ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi. Suçtan pişman olmamaları, sabıkalı geçmişleri ve sabıkalı oldukları suçların nitelikleri göz önüne alınarak cezada indirime gidilmedi. Mahkumlar Aydın Zararsız ve Murat Sevim’e ise “suçu bildirmemek” suçundan 1’er yıl ceza verildi, 3 sanık ise beraat etti.

Yurdakul ailesinin avukatı Hakan Günaslan “Ulaş, eziyet edilerek öldürüldü. Ölüme neden olan eziyet geceden başlayarak sabah saatlerine kadar devam etti. Öğle tekrar başlayıp Ulaş’ın ölümüyle sonuçlandı. Karar yerindedir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha