ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ŞEHRE VİZYON KATMAK İÇİN ADAY ADAYI OLDU

ŞEHRE VİZYON KATMAK İÇİN ADAY ADAYI OLDU
ŞEHRE VİZYON KATMAK İÇİN ADAY ADAYI OLDU
Bu Habere Oy Verin!

Son 4.5 yılda Balıkesir’de yaptığı başarılı çalışmalarla ön plana çıkan Altıeylül Belediyesi kurucu Başkan yardımcısı ve BALOSB Müdürü Mesut Eray Altıeylül Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Türk silahlı kuvvetlerinden Albay olarak emekli olduktan sonra siyasete atılan daha sonra yıllardır ağır aksak giden Organize sanayi bölgesine müdür olan ve dünya devi olan firmaları Balıkesir’e yatırım yapmaya ikna eden başarılı isim Mesut Eray çalışmalarını bir üst basamağa taşımak için Altıeylül Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. Eray’ın siyaset dünyasında etkili kişilerin desteklerini aldıktan sonra yola çıktığı biliniyor.  Bu gün saat 12: de Ak parti il Başkanlığında aday adaylığını açıklayan Eray’ın sözleri sık sık alkışlarla kesildi.

Aday adaylığı açıklamasında Eray bazı projeleri açıkladı ve şu konulara değindi “Ak parti hareketi tıpkı medeniyetler gibi şehirlerden yola çıkmıştır. Biz şehri merkez alacağız. Bizi nasıl görüyorsanız şehri de öyle göreceksiniz. ‘ İnsanların en hayırlısı insanlığa en faydalı olandır’ hadisi şerifi ile yola çıkıyoruz. Şeffat, samimi ve adaletle hareket edeceğiz. Şehre ruh katacağız, gönüllere dokunacağız ve gönül belediyeciliği yapacağız. İlk önce insanların ekonomik seviyelerini olgunlaştırmak için istihdam oluşturacak projelerimiz olacak. Balıkesir hükümetimiz için ulaşım ekonomisi bakımından en önemli şehirlerden biri. Görev yaptığım organize sanayinde göreve geldiğimde 4800 kişi çalışıyordu, bu sayı 2 yılda 2 katına çıktı.  İşte bu gönül belediyeciliğinin çalışmasıdır. Bu anlamda çalışmalarımızı odalarımızla beraber daha ileri götüreceğiz. Çevreci bir belediye olacağız. Sıfır atık projesi en önemli hedeflerimiz arasındadır. Tarım ve hayvancılığın başkenti Balıkesir,  yurtdışına giden muhtarlarımızla görüştüm. İspanya modelinin en uygun model olduğu konusunda mutabık kaldık. Neden çünkü bu sistemde kooperatifçilik var. Maliyetler ciddi şekilde düşüyor.  Veterinerlik fakültemizle birlikte hayvan hastanesi kuracağız, Sosyal sorumluluk projelerine önem vereceğiz. Üniversitemiz ilçe sınırları içinde kalıyor. Üniversite öğrencilerimize ve orta öğretim öğrencilerimize burs sağlayacağız.  Özel çocuklarımıza özel otel konseptinde yurt yapacağız. Jeotermal kaynaklarımız yeterince değerlendirilemiyor. Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa uluslararası termal sağlık tesisleri haline getireceğiz.  En önemli projemiz Belediye binamızı alacağız ilçemize getireceğiz. Ekibimiz hazır, doçentler, uzmanlar ve işadamları var ekibimizde.  Bizler Yunus misali tevazu sahibi olacağız.  Bizler ağzı laf yapanlarla değil yüreği milletle çarpanlarla beraber olacağız” dedi. Eray sözlerinin sonunda duygu yoğunluğu yaşadı ve gözyaşlarını tutamadı. Eray’ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Desteklemeye gelenlerin yoğun alkışları arasında basın açıklaması sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha