ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SLOGANI “AHMET AKIN, HERKESE YAKIN”

SLOGANI “AHMET AKIN, HERKESE YAKIN”
SLOGANI “AHMET AKIN, HERKESE YAKIN”
Bu Habere Oy Verin!

CHP’de bugün yapılacak Parti Meclisi sonrası Ahmet Akın’ın ismi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adaylığı için açıklanması bekleniyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bugün toplanacak Cumhuriyet Halk Partisi, parti meclisinde Türkiye genelinde bir çok bölge için belediye başkan adaylarının açıklanması bekleniyor. O iller arasında Balıkesir’de var.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her fırsatta kazanacakları il olarak işaret ettiği Balıkesir’e kurmay kadrosundan Genel Başkan Başdanışmanı olan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ı aday göstermesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu bağlamda yaklaşık 2,5 yıldır seçim bölgesi Balıkesir’de çalışmalar yapan Akın’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için isminin bugün parti meclisi tarafından açıklanacağı gelen bilgiler arasında.

CHP’de ayrıca AK Parti’nin daha önce güçlü olduğu bölgelerde bir an önce çalışmaya başlanması masanın bir diğer önemli gündem maddesi.

CHP’de bugün parti yönetiminin fazla aday adayı olmayan ve güçlü uzlaşının olduğu il-ilçeler için karar vermesi bekleniyor. Parti içinden sızan bilgilere göre bu Balıkesir’de bağlamda Balya, Havran ve Manyas ilçe adaylarının isimleri bugün açıklanacak. Yine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için Ahmet Akın’ın isminin açıklanmasında bekleniyor.

“BALIKESİR’İ KUCAKLAYAN BİR SİYASET ANLAYIŞI BENİMSEYECEĞİZ”

Öte yandan adaylığına kesin gözüyle bakılan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, parti meclisi öncesi şu açıklamayı yaptı; “Balıkesir benim ailem. Ailem ile iç içe olmak istiyorum. Bizim bir söylemimiz var; “Ahmet Akın’la, zafer yakın.”  Bu bağlamda esnafı, sanayici, çiftçiyi, emekçiyi kucaklayıcı bir siyaset anlayışı içinde olacağız.

Balıkesir siyasi çekişmelerden bıktı usandı. Artık hizmet üreten sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışını Balıkesir ile buluşturmak istiyoruz.

Örgütün desteği ile kucaklayıcı siyaset anlayışımız ve toplumsal hizmet düşüncemiz ile yola çıktık. İhtiyaç sahipleri AK Partiye ulaşamıyor ama Ahmet Akın’a her zaman ulaşabilir bunu ispat ettim.

Balıkesir’in sorunlarını biliyor, her anlamda Balıkesir’i ileriye götürecek projelerimizle çalışmaya hazırız” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha