ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TÜRKİYE GENELİNDE 10  BİN KİŞİ !

TÜRKİYE GENELİNDE 10  BİN KİŞİ !
TÜRKİYE GENELİNDE 10  BİN KİŞİ !
Bu Habere Oy Verin!

Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin mahalle bekçisi kadrosu resmi gazetede duyuruldu.

“Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi”Resmi Gazete‘de yayımlandı. AA’nın haberine göre; Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı.

Kamuya çok sayıda bekçi alımları yapılmaya devam ediyor. Şu anda kamuda hazır 5 binden fazla çarşı ve mahalle bekçisinin olduğu belirtilmektedir. Son zamanların en çok rağbet gören pozisyonları arasında yer almakta olan bekçi alımına ilişkin yeni ilanlar il valilikleri aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır.

BEKÇİ MAAŞI NE KADAR?

Öncelikle kamuya alınan bekçinin maaşı görev yerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genelleme yapılacak olursa göreve yeni başlayan bir bekçinin ortalama maaşının 3 bin  lira civarında olduğu görülmektedir. Bu maaş görev yeri ve hizmet süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Peki en çok merak edilen diğer bir konu ise bekçinin görevi nedir?

BEKÇİNİN GÖREVİ NEDİR

İl valilikleri ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanlarda bekçi alımları sürekli olarak yapılmaya devam ediyor. Peki bekçilerin görevi nedir? Bekçilerin esas görevi çalıştıkları çarşı ve mahallede ki halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzurlarını kaçıracak kişileri tespit etmek, gerekli vakalarda delil toplamak ve düzeni bozacak olayların önüne geçmeye çalışmaktır. Bekçi görevinde iyi olan adayların ilerleyen yıllarda polisliğe geçebilme hakkının olduğu bilinmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha