ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ORTALIK TOZ DUMAN OLDU!

ORTALIK TOZ DUMAN OLDU!
ORTALIK TOZ DUMAN OLDU!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de Ak parti içinde fırtınalar bir türlü bitmek bilmiyor. Büyükşehir Belediyesi Kurucu Genel Başkan A. Edip Uğur zamanında başlayan il başkanları, ilçe başkanları, vali, milletvekilleri, belediye başkanları değişimlerine kadar varan iç karışıklıklar bir türlü bitmek bilmiyor.

Önümüzdeki yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklanan Yücel Yılmaz’dan sonra durulması beklenen Balıkesir Ak Parti’de ilçe Belediye Başkanlarının açıklanması beklenen bu günlerde partiyi ve teşkilatı yıpratıcı hareketlilik zirveye vurdu!.

Salı günü öğle saatlerinde Ak Parti milletvekili Yavuz Subaşı’nın sosyal medya sayfasında yayınladığı “ilçe Belediye Başkan adaylarımız hayırlı olsun”paylaşımından sonra ortalık bir anda karıştı. Hemen ardından yerel gazetelerin sosyal medyaları ve internet gazetelerinden ilçe belediye başkan adayları listeleri dökülmeye başladı. Listelerin resmi açıklama yapılmadan yayınlanmasına büyük tepkiler geldi. Ankara başta olmak üzere yoğun telefon trafikleri yaşandı. Gelen yoğun tepkiler üzerine İl başkanı Ahmet Sağlam İHA’ya bir açıklama yaparak ortada dolaşan listeye itibar edilmemesi gerektiğini, listenin doğru olmadığını resmi açıklamanın genel merkez tarafından yapılacağını belirtti. Bu açıklamaya rağmen İl kadın kolları sosyal medya hesabından aday listesini yayınladı. Bir yerel gazete merkez ilçelerden birinin en güçlü adaylarından birini sür manşetten itibarsızlaştırma haberi yaptı. Açıklanan adaylara tebrik telefonları yağmaya başladı. Hatta adayları tebrik edenler arasında milletvekilleri bile oldu.
İl Başkanı Ahmet Sağlam’ın “itibar etmeyin” açıklamasına ve iki gündür tüm yerel gazetelerde hala spekülatif haberler yapılmasına rağmen hiç bir milletvekili, belediye başkanının konu ile ilgili açıklama yapmaması büyük tepkilere yol açtı. Bazı gazeteciler sosyal medyadan yaptıkları canlı yayında listeyi sızdıranın milletvekilleri Yavuz Subaşı ve Pakize Mutlu Aydemir olduğunu bunu öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki vekili azarladığını açıkladı. Son iki gün içinde yaşanan bu olaylar akıllara şu soruları getirdi;
1- İl başkanı ve Genel merkezin onaylamadığıı listeyi kamuoyuna kim sızdırdı? Amaç neydi?
2- Listeyi gazetelere servis eden kimdi?
3- İl başkanının itibar etmeyin dediği liste nerede hazırlandı ?
4- MKYK üyesi milletvekili Yavuz Subaşı resmi açıklama yapılmadan neden sosyal medyadan “ilçe adaylarımız hayırlı olsun” paylaşımı yapma gereği duydu?
5- Yapılan bu spekülatif haberlerle kime ve hangi amaca hizmet edilemeye çalışıldı?
6- Gazetelere sür manşetten yaptırılan haberler için paralar nereden temin edildi?
7- Ak Partili yöneticiler yaşanan gelişmeler karşısında neden susuyor?

Yaşanan bu gelişmeler kamuoyunda Ak parti içinde yaşanan başıboşluk ve sorumsuzlukların önümüzdeki seçimlerde oy kaybına neden olacağı kanaati yaygınlaşıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha