ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HANGİ SONUÇLAR DOĞRU?

HANGİ SONUÇLAR DOĞRU?
HANGİ SONUÇLAR DOĞRU?
Bu Habere Oy Verin!

Yerel seçimler yaklaşırken hemen tüm anket şirketleri çalışmalar yapıyor. Yapılan anketlerin aralarında farklılıklar olunca “spekülasyonmu var” sorusunu akıllara getiriyor?

 Yerel seçimlere giderken yapılan anketlerin sonuçları tartışmaları da beraberinde getirdi. Değişik firmaların yaptığı ve yayınladığı anketler akılları karıştırıyor. Özellikle son olarak açıklanan Gezici şirketinin anketi tartışmalara yol açtı, hatta anket şirketi aldatıcı  yönlendirisici olduğu iddiası ile mahkemelik oldu. Gezici şirketinin yayınladığı anket sonuçları ile diğer şirketlerin anket sonuçları arasında büyük fark ortaya çıktı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin de yer aldığı sonuçlar arasında 13 puanlık bir farkın ortaya çıkması büyük tepkilere neden oldu.  Balıkesir Büyükşehir Belediye seçimleri için ORC’nin yapmış olduğu ankette başa baş sonuç yayınlanırken, Gezici’nin yaptığı ankette Cumhur ittifakı adayı Millet ittifakı adayına 13 puanlık fark attı. İki şirket arasında bu kadar farkın ortaya çıkması kamuoyunda anket şirketlerine güvenin azalmasına yol açtı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha