ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YENİÇAĞ MANŞETTEN VERDİ

YENİÇAĞ MANŞETTEN VERDİ
YENİÇAĞ MANŞETTEN VERDİ
Bu Habere Oy Verin!

Yerel seçimler kapsamında belediyelerde çalışan personellerin mitinglere zorla götürüldüğü iddiaları biliniyor. Zorla mitinge götürülen personeller  tepkilerini sandıkta göstereceklerini belirtti.

Yeniçağ gazetesinde yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara Gölbaşı mitingine Ankara Belediyesi çalışanlarının zorunlu olarak götürüldüğü ortaya çıktı. Mitinge katılım zorunlu tutulurken, listede adı olmayanlar işten atılmakla tehdit edildiği iddia edildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Ankara Gölbaşı’nda seçim mitingi düzenledi. Miting öncesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi, kamu personeli ve araçlarını seçim mitingi için seferber etti.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre belediye yöneticilerinin çağrısı üzerine Gençlik Parkı’nda bulunan belediyeye ait Gençlik ve Kültür Merkezi önünde toplanan yaklaşık bin güvenlik görevlisi, burada hazırlanan listelere imza attı.

Böylece mitinge katılım zorunlu tutulurken, listede ismi olmayanlar, işten atılmakla tehdit edildi.

PARTİ ÇALIŞMASINDA KAMU ARAÇLARINI KULLANDILAR

Gençlik Parkı’nın önüne getirilen yaklaşık 10 EGO otobüsüyle bu güvenlik personeli, Gölbaşı’ndaki miting yerine taşındı. AKP’nin seçim mitingi için belediye personeli ve kamu araçlarının kullanılması tepki çekti. Parkta bekleyen belediye yetkilileri, personelin nereye gittiği yönündeki soruyu ‘göreve’ diye yanıtladı.

AKP MİTİNGİNE GÖTÜRÜLEN BELEDİYE PERSONELİ: “OYUMU MANSUR YAVAŞ’A VERECEĞİM”

Ancak Cumhuriyet’e konuşan güvenlik personeli, Gölbaşı’ndaki mitinge gitmek için beklediklerini söyleyerek, buna mecbur olduklarını, “gitmeyenin sakıncalı ilan edilerek işini kaybedeceğini” belirtti. Adının yazılmasını istemeyen bir güvenlik personeli, “Bu tür mitinglere gitmek istemiyoruz. Ama mecburuz. İş kaygısı taşıyoruz. Çocuğumuz çoluğu çocuğu var. Bizimki ekmek davası. ‘Git’ diyorlar, gidiyoruz, ‘gel’ diyorlar geliyoruz. Anlayacağınız modern köleleriz” dedi. Seçimde kime oy vereceğine yönelik soru üzerine ise aynı personel, “Mansur Yavaş’a vereceğim. Mevcut yönetime birçok arkadaş bilendi. Oy vermeyecek. Bu düşüncemizi paylaşamasak da sandıkta tercihimizi yapacağız” diye konuştu. Erdoğan’ın seçim mitingine güvenlik görevlilerinin yanı sıra temizlik personeli de götürüldü.

KADINLAR İÇİN 10 OTOBÜS

Bu arada merkezin yanında bulunan diğer bir yerde ise belediyenin kadın personeli toplandı. Kadınlar da buradan belediye otobüsleriyle miting alanına götürüldü. Kadınlar için de 10 belediye otobüsünün bekletildiği görüldü. Belediye personelinin, bugün de Erdoğan’ın açılışını yapacağı Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılış töreni ile Yenimahalle mitingine götürüleceği öğrenildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha