a

ASIRLIK GELENEK SÜRÜYOR

Bir zamanların en büyük eğlence ve organizasyonlarından olan panayır kültürü bir çok yerde tarihe karıştı. Balıkesir'in Şamlı mahallesinde 100 yıldan fazla zamandır düzenlenen panayır ise yaşatılmaya devam ediyor.

ad826x90
ad826x90
ad826x90

ASIRLIK GELENEK SÜRÜYOR

ad826x90

Bir zamanların en büyük eğlence ve organizasyonlarından olan panayır kültürü bir çok yerde tarihe karıştı. Balıkesir’in Şamlı mahallesinde 100 yıldan fazla zamandır düzenlenen panayır ise yaşatılmaya devam ediyor.

Bu sene ki panayır’ın açılışı dün akşam düzenlenen törenle yapıldı. Açılış törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli ve geniş kapsamlı protokol katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın yaptığı açılış konuşmasında çocukken kendisininde panayırları heyecanla beklediğini anne ve babasının kendini panayıra götürdüğü günlerin en mutlu günleri olduğunu belirtti.

ad826x90

Tarihi kültürü yaşatan Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık a teşekkür eden Akın yakın zamanda yine Şamlı da fuar düzenleyeceklerinin müjdesini verdi. Akın daha sonra panayıra katılan esnaf ve halkın arasına katılarak sohbet etti. Yöre halkının büyük ilgi gösterdiği panayır açılış konseri ile devam etti.

ad826x90

3 gün daha devam edecek panayır şenlikleri için Balıkesir merkezden ücretsiz otobüs seferleri düzenleniyor.

ad826x90
ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

GÜNDEME OTURAN ATAMA

HIZLI YORUM YAP