a

3.DÜNYA SAVAŞI RİSKİ VAR!

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ortadoğu'da yaşanan gerginliklerle ilgili "III. Dünya savaşı riski var" dedi.

ad826x90
ad826x90
ad826x90

“3.DÜNYA SAVAŞI RİSKİ VAR”

ad826x90

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ortadoğu’da yaşanan gerginliklerle ilgili “III. Dünya savaşı riski var” dedi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Habertürk’te açıklamalarda bulundu. Avrupa’da yükselen aşırı sağa ve Orta Doğu’da yaşanan gerginliklere değinen Fidan, şunları söyledi;

“Avrupa Birliği’nde jeostratejik çerçeve üzerinden üyelik ilişkilerinde teknokratlarla konuştuğunuzda Avrupa’nın daha bağımsız, kendinden emin bir jeostratejik aktör olması için Türkiye ile beraberliği önemli. Hatta Türkiye’nin beraberinde getirdiği dünyanın burada olması daha önce başlatılan medeniyetler ittifakı kavramının burada somutlaşma meselesi insanlık ve Avrupa için bir fırsat” dedi.

ad826x90

Sözlerine devam eden Fidan “Bu AB’de çok rahat tartışılan konu değil. Avrupa’daki siyasal partiler kimlik siyaseti yaptığı için jeostratejinin faydasını sokak diline indirmede bir problem alanı var. Bütün demokrasilerde bu alan problemli alan. Sahici bir deneme içine giren de yok. Sahici liderlik gösteren, Cumhurbaşkanımıza da arkadaşlık yapmış Avrupalı liderler vardı. Şimdi görmüyoruz.” “KARŞIMIZDA 3.DÜNYA SAVAŞI RİSKİ VAR” “Bence dünya bu tehdidi ciddiye almalı. Bu gerçekten hesabı kitabı yapılmış mesele. Gazze’deki katliam, soykırım insanlığı ortadan ikiye bölen soykırım. İnsanlığın aynı noktaya geldiği konu. Bunun karşısında duran bir yapı var.” dedi.

ad826x90

ad826x90
ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

EMEKLİYİ BERBAT GÜNLER BEKLİYOR

HIZLI YORUM YAP