a

LGS BİRİNCİSİ BERSU BAŞARIYA GİDEN YOLU AÇIKLADI

LGS 500 tam puan alarak Türkiye 1.si olan Balıkesirli Bersu Tolga zeybek ajans'a özel açıklama yaptı. Ailesi, okulu, ve Balıkesir'in gururu olan Bersu Tolga birinci olması ile oluşan duygularını şu şekilde paylaştı.

ad826x90
ad826x90
ad826x90

LGS 500 tam puan alarak Türkiye 1.si olan Balıkesirli Bersu Tolga zeybek ajans’a özel açıklama yaptı. Ailesi, okulu, ve Balıkesir’in gururu olan Bersu Tolga birinci olması ile oluşan duygularını şu şekilde paylaştı.

ad826x90

 “Beni başarıya ulaştıran disiplinli çalışmam ve kendime hedef belirleyip ona odaklanmamdı. Aslında ben ve okulumdaki LGS’ye birlikte hazırlandığımız arkadaşlarım beklediğimizden biraz daha zor ve yorucu bir süreç geçirdik. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu için depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkım kararı alınınca biz son yılımızı başka bir ortaokul binasında öğlenci olarak tamamladık. 13.30’da başlayan derslerimiz 19.10’da sona eriyordu ve ne yazık ki eve döndüğümüzde ders çalışmak için fazla yorgun oluyorduk. Bireysel çalışmalarımızı ve etütlerimizi ancak sabahtan öğleye kadar olan 3-4 saatimizi planlayarak yapmak zorunda kaldık. Bunun bizim için dezavantaj oluşturduğunu inkâr edemem. Ancak ben okula gidene kadar olan zamanımı çok verimli kullanmayı başardım ve çözdüğüm soru sayısına odaklanmak yerine her soruyu anlamlandırarak çözmeye konsantre oldum. Akşamları ise sadece kitap okudum. LGS öğrencisiyim diyerek test çözmeye odaklanıp kitap okumayı asla bir kenara ötelemedim. Başarımda çok büyük emeği olan, dersime girse de girmese de desteklerini her zaman hissettiğim Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu öğretmenlerime ve bana inanıp güvenmekten hiç vazgeçmeyen, daima yanımda olan canım aileme çok teşekkür ederim.”

Bersu hedefinin Türkiye’nin en iyi liselerinin birinde başarısını devam ettirmek olduğunu bu aşamada üniversite hedefini belirleyeceğini belirtti.

ad826x90

ad826x90
ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İZMİR’DE YENİ BİR SEÇİL ERZAN OLAYI ORTAYA ÇIKTI

HIZLI YORUM YAP